Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'ya 100 milyon liralık atıksu arıtma tesisi

Şanlıurfa'ya 100 milyon liralık atıksu arıtma tesisi

Şanlıurfa'da 168 dönüm üzerine kurulması planlanan ve 100 milyon liraya mal olacak olan Atıksu Arıtma Tesisi'nin yapımı için ihale aşamasına gelindi.

Giriş Tarihi: 3 Eylül 2013 Salı 04:19
 

 

 
 
Şanlıurfa'ya 100 milyon liralık atıksu arıtma tesisi

ŞANLIURFA'da 168 dönüm üzerine kurulması planlanan ve 100 milyon liraya mal olacak olan Atıksu Arıtma Tesisi'nin yapımı için ihale aşamasına gelindi.

Şanlıurfa Belediyesi, ileri teknoloji Atıksu Arıtma Tesisi'ni kurmak için çalışmalara başladı. 100 milyon liraya mal olacak olan tesisin masraflarının yüzde 92'si Avrupa Birliği fonlarından hibe desteğiyle karşılanacak. 168 dönüm üzerine kurulması planlanan Atıksu Arıtma Tesisi'nde, kanalizasyon sularının arıtılması için 25 kilometrelik kolektör hattı yapılacak. 3 yılda tamamlanması planlanan tesis içerisinde; ızgaralar, çöktürücüler, flatasyon, çamur arıtma, biyolojik ve kimyasal arıtma gibi ünitelerin yer alacağı belirtildi. Atıksu kontrol yönetmenliğine göre tarımda kullanılabilecek düzeyde arıtılacak olan kanalizasyon suyunun derelere verileceği ve bu suyun derelerdeki tasarrufunun da Devlet Su İşleri'nin elinde olacağı bildirildi. Şanlıurfa Atıksu Arıtma Tesisi'nin çok önemli olduğuna değinen Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, "Biz Atıksu Arıtma Tesisi'nin yapımı için maliyetin yüzde 92'sini hibe alarak yapıyoruz. Şu an ihale aşamasındayız. Bu çok önemli bir büyük projemiz. Bu proje 100 milyon liraya mal olacak ve 3 yılda bitmesini planlıyoruz" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık