Ana Sayfa Urfa Haberleri S.T.K.lara Göz Altılar İçin Kesk GENEL BAŞKANI GELİYOR

S.T.K.lara Göz Altılar İçin Kesk GENEL BAŞKANI GELİYOR

Stk'larda Kck'dan Tutuklu Mahkumların Listesi Çıktı

Giriş Tarihi: 27 Eylül 2011 Salı 11:50
  S.T.K.lara Göz Altılar İçin Kesk GENEL BAŞKANI GELİYOR
ŞanlıUrfa Emniyeti'nin ŞanlıUrfa İnsan Hakları Derneği ve Eğitim Sen şubesine yönelik düzenlediği operasyonda terör örgütü PKK'ya ait çok sayıda doküman ele geçirildi. ŞanlıUrfa Emniyeti'nin ŞanlıUrfa İnsan Hakları Derneği ve Eğitim Sen şubesine yönelik düzenlediği operasyonda terör örgütü PKK'ya ait çok sayıda doküman ele geçirildi. Aramalarda, KCK'dan tutuklu bulunan tüm mahkumların listesinin de el konulan belgeler arasında olduğu öğrenildi. 

12 Haziran genel seçimlerinde oy kullanmak isteyen vatandaşları etkileyip yönlendirmek isteyen İ.H.D. isimli şahıs, cumhuriyet savcısının talimatı doğrultusunda yakalanarak gözaltına alınmıştı. İ.H.D.'nin başkanlığını yaptığı KÜRDİ-DER'de yapılan aramalar sonucu ele geçirilen 3 kaseti inceleyen polis ekipleri, terör örgütü PKK'nın propagandasını yapan 20 kişiyi mercek altına aldı. Bugün 3 ayrı bölgede eş zamanlı operasyon yapan polis, aradığı 20 kişiden 17'sini gözaltına aldı. 

Ardından İHD ve Eğitim Sen'de arama yapan polis, çok sayıda terör örgütü PKK/KONGRA-GEL elebaşıAbdullah Öcalan tarafından yazılan kitap, terör örgütüne müzahir basın tarafından çıkarılan dergi, gazete, internet çıktıları, bilgisayar harddiskleri, CD'ler, video kasetleri ve bilgisayar disketlerine el koydu. 

Kesk GENEL BAŞKANI GELİYOR 

Öte yandan sabah saatlerinde yapılan operasyonlara, bazı STK'lar ve Eğitim Sen sendikasının bazı üyeleri tarafından tepki gösterildi. Aramalardan sonra Eğitim Sen önünde toplanan bir grup, operasyonu kınadı. 

Operasyonları protesto eden bazı sendika üyeleri ile polis arasında kimlik krizi yaşandı. Çeşitli sendikalara üye yaklaşık 40 kişi, polisler tarafından 4 saat arama yapılan Eğitim-Sen binası önünde toplandı. 'Baskılar bizi yıldıramaz' slogan atan kalabalık adına konuşan Sağlık Emekçileri Sendikası Şube Başkanı İsmetKaradağ, operasyonlara tepki gösterdi. 

Eğitim Sen ŞanlıUrfa Şubesi'nden yapılan açıklamaya göre, akşam saatlerinde Kesk Genel Başkanı Lami Özgen ve Eğitim Sen Genel Sekreteri Mehmet Bozgeyik, ŞanlıUrfa'ya geliyor. Yapılan operasyonlar ile ilgili ŞanlıUrfa'ya gelecekleri belirtilen Özgen ve Bozgeyik'in akşam saatlerinde bir toplantıya katılacakları öğrenildi.

haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık