Ana Sayfa Urfa Haberleri 3 Bin 500 Köye Kitap Yardımı

3 Bin 500 Köye Kitap Yardımı

20.07.2011 09:09:44 0 yorum EĞİTİM A A A Bu haberi yazdır Bu haberi arkadaşına gönder Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ve Denizbank işbirliğiyle 2009 yılında başlatılan "Tarım Bilgi Seti Projesi" büyüyerek devam ediyor.

Giriş Tarihi: 20 Temmuz 2011 Çarşamba 02:43
 3 Bin 500 Köye Kitap Yardımı
2009 yılında "Bin Köye Yüz Bin Kitap" sloganıyla uygulanan proje, 2010 yılında 1500 Köye 150 Bin Kitap, 2011 yılında ise daha önce kitap gönderilmeyen 1000 Köye 100 Bin Kitap gönderilerek genişletildi.
 Yeni yapılacak dağıtımlarla Tarım Bilgi Seti Projesi kapsamında üç yıl içinde 3 bin 500 köyde 350 bin kitabın dağıtımı gerçekleştirilmiş olacak.
3 bin 500 köyde 350 bin kitap projesinde kitap teslimleri bu kez Hatay’da yapıldı.
Hatay Tarım İl Müdürlüğü'nde düzenlenen kitap dağıtım törenine DenizBank Çukurova Bölge Müdürü Engin Eskiduman, Hatay Tarım İl Müdür Vekili Mehmet Andıç, Denizbank Çukurova Bölge KOBİ ve Tarım Bankacılığı Satış Müdürü Kemal Odabaş, DenizBank Antakya Şube Müdürü Rüştü İlkbaşaran, Denizbank Çukurova Tarım Bankacılığı Bölge Sorumlusu Yusuf Alan katıldı, tarım ilçe müdürleri, şube müdürleri, kitap dağıtımı yapılacak olan köylerin tarım danışmanları ve köy muhtarları katıldı…
Toplantının açılış konuşmasını yapan Hatay Tarım İl Müdür Vekili Mehmet Andıç, “Bu projede 2009 yılında Hatay’da 9 tarım danışmanımıza, 2010 yılında 17 danışmana, bu yıl da 13 tarım danışmanımıza dağıtılmasıyla toplamda 3900 adet kitap dağıtılmış olacak. Dağıtım, Kırıkhan3, Kumlu 2, Reyhanlı 2, Yayladağı 3, İskenderun 2, Antakya 1 olmak üzere, 6 ilçemizde ki 13 Tarım Danışmanımıza dağıtılmaktadır. Çiftçilerimiz bu kitaplara tarım danışmanlarımız aracılığıyla ulaşarak bilgileneceklerdir” dedi.
Denizbank Antakya Şube Müdürü Rüştü İlkbaşaran, yaptığı konuşmada her zaman çiftçinin yanında olduklarını dile getirerek, “Çiftçilerimize sağladığımız finans desteğinin yanı sıra, eğitim, tarım, ekip, hayvancılık, sera konularında da destek veriyoruz ve krediler sağlıyoruz. Ayrıca çiftçilerimize danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bu kitap kampanyamız ile çiftçilerimize büyük bir destek sağlamış oluyoruz. Mutluyuz” dedi.
Denizbank Çukurova Bölge Müdürü Engin Eskiduman’da toplantıda bir konuşma yaparak proje hakkında detaylı bilgiler verdi.
Denizbank Çukurova Bölge Müdürü Engin Eskiduman, sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde imza attıkları kampanyan ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, tarıma verdikleri finansal desteğin yanı sıra üreticilerin sosyal hayatlarına da destek verdiklerini ifade etti.
Üretimin daha verimli yapılabilmesi için üreticilerin bilinçlendirilmesine katkı sağlamaya çalıştıklarına dikkat çeken Denizbank Çukurova Bölge Müdürü Engin Eskiduman, “Tarım sektörünün gelişmesi yönünde sürdürdüğümüz yoğun faaliyetler, yenilikçi ürünlerimiz ve sosyal sorumluluk projemiz ile Türk çiftçisinin gelişmesine, bilinçlenmesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Şubelerimizdeki çoğunluğu ziraat mühendislerinden oluşan müşteri temsilcilerimiz ile yatırımcılara ve üreticilere Denizbank farkıyla kaliteli hizmeti götürmek hedeflerimiz arasında yer alıyor” dedi.
Toplantıda daha sonra köylerin tarım danışmanları ve köy muhtarlarına kitapları Denizbank ve Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından teslim edildi.
Toplantı, katılımcılara verilen ikram ile son buldu…(gapha)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık