Ana Sayfa Urfa Haberleri “Selamı Yayma Haftası”

“Selamı Yayma Haftası”

AGD, 25 Nisan-1 Mayıs tarihlerini kapsayan haftayı “Selamı Yayma Haftası” olarak ilan etti.

Giriş Tarihi: 26 Nisan 2011 Salı 09:45
 “Selamı Yayma Haftası”
M.Tahir COŞANDAL-ŞANLIURFA
ADD,Şanlıurfa il Başkanı Fuat Keşküş, “Bilindiği gibi selam hem bir dua, hem de insanların birbirleri arasındaki dostluk ve güven aracıdır.
 Selam, bir Müslümanın diğer Müslüman kardeşi için hayır temennisinde bulunmasıdır. Dinimiz, Müslümanlar arasında samimiyetin, muhabbetin, kardeşlik bağlarının kuvvetlenmesini emreder. İnsanlar arasında sıcacık samimiyetlerin neşv ü nema bulmasını sağlayan selam, insani ilişkileri güçlendirir, toplumdaki kaynaşma ve dayanışma duygularını artırır. Mü`minler arasındaki muhabbeti sağlamlaştırır.

Âile, akraba, komşu, arkadaş arasında oluşan dargınlıkları ve kini giderir. Kalplerden kirler, nefretler atılır. Düşmanlar dosta dönüşür. Bu hususta sevgili

Peygamberimiz `Size, aranızda sevgiyi artıracak bir şey söyleyeyim mi? Aranızda selamı yayınız ve verilen selamı alınız` buyurmaktadır. Mü`minlerin birbirleriyle karşılaştıklarında selamlaşmaları dinimize göre sünnettir. Verilen bir selamı almak ise Müslüman için yerine getirilmesi gereken bir haktır. Rabbimiz bir ayetinde şöyle buyurmaktadır. “Bir selâm ile selâmlandığınız vakit, siz ondan daha güzeli ile karşılık verin veya aynıyle mukabele edin. Şüphesiz ki Allah her şeyi hesap edendir.” (Nisâ: 86) .dedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da alternatif yollar trafiğe açılıyor

Urfa'da alternatif yollar trafiğe açılıyor

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık