Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri Ak Parti Ve Urfa Siyaseti

Ak Parti Ve Urfa Siyaseti

siverekte yayın yapan bir haber sitesi ak parti ve urfa siyasiti hakkında bir değerlendirme yaptı bu değerlendirmede son anda yaşanan gelişmlerin kazandıracakları konusunda bilgi veren yazar çok önemli noktalara yer vermiş

Giriş Tarihi: 14 Nisan 2011 Perşembe 12:15
 Ak Parti Ve Urfa Siyaseti
siverekte yayın yapan bir haber sitesi ak parti ve urfa siyasiti hakkında bir değerlendirme yaptı bu değerlendirmede son anda yaşanan gelişmlerin kazandıracakları konusunda bilgi veren yazar çok önemli noktalara yer vermiş.

ayrıca okuyucu yorumlarıylada konuyu pekiştiren sitenin misafir yazarı konunun objektif olmasını ister gibi

11 Nisan akşama doğru Siyasi partilerin listelerinin YSK’ ya verilmesinden sonra partilerin aday adayları da açıklandı ve bundan sonra asıl parti içi kavgalar yaşanmaya büyük bir ivme kazanarak, hız kesmeden devam ediyor.

Şanlıurfa ve Siverek teki adaylar ve konum gereği ya da aşiretlerle hep ön plana çıkan bu il ve ilçemizin yerel basını aşarak ulusal basında yer almasını nasıl değerlendirirsiniz bilmiyorum ama ben şahsen ilimizin ve ilçemizin aşiretlerle gündeme gelmesini yadırgıyorum.

Yıllardır okumuş beyinler, eğitimli, kültürlü insanlarımız aşiretlerden, feodal yapıdan rahatsızlıklarını her dem dile getirirlerken ne oldu da kendi aşiret reisleri listeye giremeyenler feryad-ı figan etmeye başladılar.

Ak Parti, Şanlıurfa’da eski milletvekillerini listeye almayarak doğrusunu yapmıştır. Hatta Seydi Eyyüpoğlu’nu da almamalıydı. Faruk Çelik ve  Zeynep Karahan Uslu bunlar ithal adaylar bunlar da Urfa listesi içinde yer almaması gereken isimlerdi.

Sormak isterim sayın başbakanım Urfa da milletvekilliği yapacak bakanlık yapacak kalitede eğitimli kimse yok muydu? Siz dışardan adamları getirdiniz aday yaptınız. Bu aslında urfa halkını hiçe saymaktır.

Bir de Seydi Eyyüpoğlu Şeyhanlıdır. Şeyhanlılar yıllarca ANAP ve DYP de siyaset yapmışlar. İzollardan çok daha iyi siyaseti biliyorlar.2007 de Sebahattin Cevheri yi 1. sıraya koydunuz adam kendi aşiretinden Bağımsız Seydi Eyyüpoğlu için çalıştı. Şimdi ne oldu? Şeyhanlılar eski milletvekili Sebahattin Cevheriyi bağımsız göstermediler yigeni Mahmut Cevhari yi bağımsız aday gösterdiler. Yeri garanti olan Seydi Emmi akrabası Mahmut Cevheri için çalışacak. Tıpkı 2007 deki Sebahattin Cevheri nin Seydi Eyyüpoğlu için çalıştığı gibi.

Tayip ağabeyciğim Urfa siyasetinde çok yanlışlar yapıyorsunuz ve hala da sizi Urfa siyasetinde yönlendirecek ya kimseyi bulamadınız ya da siz kimseyi dinlemiyorsunuz. Bunlar da samimi itiraflarım.

Değerli Başbakanım; biliyorum yaptığınız anketler de halkımız zat-ı âlilerinizi seviyorlar, çalışmalarınızı takdir ediyorlar. Samimi ve ihlâslı yanınızdan dolayı sizi bağırlarına basıyorlar ama siz de bu halka bunu yapmamalıydınız?

Bazı aşiret liderlerini ve eski milletvekillerini de saf dışı ederek Urfa halkına yaptığınız hizmetten dolayı da size müteşekkiriz. Bazı milletvekili kardeşlerinin kamu kurumlarının kapılarını tekmelediğini, daire amirlerini tokatladığını çok iyi biliyoruz. Milletvekillerinin kendileri için aileleri için çalıştıklarını sizde biliyorsunuz. Şanlıurfa halkı da biliyor. Bu değişiklik partinizin hanesine artı puan olarak geçmiştir.

Mecliste bulunan Urfalı vekiller, siz 3 dönemdir bazılarınız da 2 dönemdir iktidardasınız Urfa için ne yaptınız? Sıralayın yaptıklarınızı bilelim bizde. Daha önce AK Parti saflarındaydınız şimdi de bağımsız aday olarak seçime giriyorsunuz eğer çalışmalarınız yerindeyse Urfa için Siverek için halk için mütedeyyin insanlar için çalışmışsanız hizmetlerinizi kamuoyuyla paylaşın. Eğer bir çalışmanız hizmetiniz varsa bu halkta vefalıdır, sizin hizmetlerinize karşılık size yapılması gerekeni en iyi şekilde yapacaktır.  Ne yaptınız bu halka?

Kusura bakmayın 15 yıldır siyasetin içindesiniz ama daha siyaseti öğrenemediniz. Bugün partinizi bırakıp bağımsız oturuyorsunuz peki sormazlar mı bu saltanatlık mı? İçinizden sizden daha iyi bu işi yapabilecek kimse yok mu? Bir de iktidar partisi Recep Tayip Erdoğan gibi bir başbakanı karşınıza alıyorsunuz kendinizi bitirdiğinizin farkında mısınız?

Sayın Başbakan seçimden sonra Urfa ili ve ilçelerine müfettiş göndermeyecek mi? Bu vekillerim; halkı için mi çalışmışlar yoksa kendi kasasını doldurmak için mi çalışmışlar? Milletin vekilleri bakayım ne yapmışlar? Bunlar ihalelere girmişler mi? Kamu kurumlarının ihaleleri kime verilmiş? Milletvekillerinin, kardeşlerinin, akrabalarının bu ihalelerde payı var mı yok mu? Yolsuzluklar yapmışlar mı yapmamışlar mı? Bunun hesabını soracak size. Hesabını vermeye hazır mısınız Ey Urfa Vekilleri?

Bu konuda kendinize güveniyor musunuz ?  Şeffaf ve temiz misiniz?  Yediğiniz lokmayı fakir aşiret mensuplarıyla mı paylaştınız yoksa onları bir köle gibi kapınızda mı çalıştırdınız?

Sayın başbakan bunların hesabını hepsini soracak sizden?

Ey Ulusal medya AK Parti aşiretçiliğe son vermişse bunda yanlışlık nerde? Senin haberinin altında bak Türkiye nin dört bir yanından yorumcular ne diyor

(orijinalliğini bozmadan verdim yorumları)?

 

 

-şarkıcı, futbolcu, aşiret bunlar yerine vatana millete faydalı olacak kişilerin millet vekili olmasında ne yanlışlık var.ak parti doğrusunu yapıyor.

-Aşiretçiliğe SON ;Ş.Urfa da aşiretçilik hegemonyası bitmedikçe,civarında gelişmiş olan iller içerisinde hep geri kalacaktır. Urfa’ya hangi projeleri sunup uygulamaya koymuş acaba Ş.Urfa milletvekilleri. Faydaları hep kendilerine olmuş. Burada kımıldayan her yapraktan haberdar olmak isteyen ve kendileri dışında urfaya büyük yatırımlar yapmak isteyenlere baskı kuran bütün aşiretlere DUR demenin tam zamanı.

TEBRİKLER;AKPyi kutluyorum. Bu ülke aşiretlerle yönetilemez.

Saltanat...Aşiret ağalarının iki dudağı arasındaki bir hayat...Bu bile çağdığı bir durumken, şimdide koltuğa yapışmış kalmış bir siyasetçi olmak istiyor adam. Erdoğan en iyisini yapmış...Kimle nasıl yola yürüyeceğini bileceksin. Bu tiyniyette biriyle oy toplanacağına varsın Urfa da bir iki milletvekili eksik olsun.

Tebrikler AKP AKP’li olmayan demokrat bir Urfalıyım. Ama AKP bu seçimde feodal rejimin bu son kalıntılarına sırtını döndüğü için AKP'yi tebrik ediyorum. Yeter artık bitmeli bu feodalizm  .

İyi ki yapmamış  AKP iyi ki bunları aday yapmamış.Düşünebiliyor musunuz adamlar sırf aşireti var diye milletin iradesini tehdit ediyor başbakanı tehdit ediyor.Artık eskisi gibi değil .İzol aşireti 500 bin kişi olsa da herkes izola mı oy verecek.Hiç sanmıyorum.Erdoğan çok iyi yapmış.Türkiye’de oy liderlere verilir adaylar çok az etkiler.Hele de lider Erdoğan sa izol mizol dinlemez

deyişim şart dünya deyişim yaşıyor doğu ve güney doğuyu bu hale getiren aşiratçılık ve ağalık şığlık deyilmi bu kadar eyitimli bilgili deneyimli pırıl pırıl gençlerimiz varken neden ağlık aşiretlik peşinden koşuyorlar anlamaktan güçlük çekiyorum lütfen gençlere ve eyitimcilere yer verelim ağalığı şığlığı ve aşireti bu seçimde tarihe gümelim son karar son bir şans insanlık adına demokırasi adına özgürce oy kulanalım saygı ve sevgi

 

Yıllarca Urfamızı, Siverekımızı aşiretçilikle, feodaliteye hizmetle, cehaletle suçladınız. Ne oldu şimdi bu revizyon, değişim işinize gelmiyor mu Ulusal Medya?

Siz ne zaman doğru dürüst bir yayın politikası izleyeceksiniz? Vakti gelmedi mi hala?

Sevmediğim halde Şanlıurfa Milletvekili Sayın Ramazan Başak’ın Urfa Ak Parti listesi ile ilgili demecini okudum ve takdir ettim. Diğer küskün adaylarımıza da duyurulur. Siyasette ‘’ilkelli olmak’’ bir erdemdir. Bunun bilincinde olmayan siyasetçilerin olması üzüyor insanı

Sayın Başbakanım, bütün bunlara rağmen; Ülkemizi 2001 ekonomik krizinden çıkarıp Dünya Ekonomisinin büyüyen devi haline getirdiniz, Dünya da sözü geçen saygın bir ülke haline getirdiniz. Ortadoğu ya ve İslam Âlemine yön veren ve Lider bir ülke haline getirdiğiniz için sizi seviyoruz ve dualarımız sizinle. Ama bazı konuları da göz ardı etmemeniz dileğiyle.

kaynak: www.sivereksehri.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık