Ana Sayfa Urfa Haberleri Aslan Yavruları Basına Tanıtıldı

Aslan Yavruları Basına Tanıtıldı

Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçesi olan ve ilk defa Bengal kaplanından 3 yavru alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, bu kez de 2 aslan yavrusuna sahip oldu.

Giriş Tarihi: 5 Ağustos 2011 Cuma 12:24
 Aslan Yavruları Basına Tanıtıldı
Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde dünyaya gelen 2 yavru aslan, basına tanıtıldı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, hayvanat bahçesinde düzenlediği basın toplantısında, "Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde 2 tane yavru aslana sahip olduk. Yavrularımız 3 aylık. Birisi erkek, birisi dişi. İlk defa Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde aslan yavrusu dünyaya geldi. Bunların isimlerinin konma işini ziyaretçilerimize bıraktık. Bir anket formu düzenledik. Aslan
yavrularına ne isim verelim diye özellikle çocuklara soracağız. Artık son derece sevimli 2 yavru aslanımız var" dedi.
Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nin sadece büyüklük olarak değil, temizlik bakımından da Avrupa'nın bile en temiz hayvanat bahçelerinden birisi olduğunu kaydeden Güzelbey, "Hayvanat bahçemizi bu yılın ilk 7 ayında bir milyon ziyaretçi gezdi. Bu çok ciddi bir rakam. Zannediyorum ki, sene sonuna kadar bu rakam 2 milyona yaklaşacaktır. Önümüzdeki sene ise hedefimiz 2,5 milyon ziyaretçi. Ziyaretçilerimiz sadece Gaziantep'ten değil, Türkiye'nin her tarafından ve komşu ülkelerden de geliyorlar. Gaziantep'in değişen
ve gelişen vizyonuna hayvanat bahçesi de ayrı bir özellik katıyor" diye konuştu.

Güzelbey, hayvanat bahçesine son olarak 2 fil getirdiklerini hatırlatarak, "Eksik olan bir iki hayvanımız daha var. Onları da önümüzdeki günlerde getireceğiz. O zaman burası dünya klasmanına girecek nitelikte bir yer haline gelecektir" şeklinde konuştu. Hayvanat Bahçesi Müdürü Celal Özsöyler de, uzun ve titiz bir çalışma sonucunda ilk defa aslanlardan yavru aldıklarını ifade etti.
Yavru aslanların basına tanıtılmasının ardından yavrular annelerinin yanına bırakıldı. Anne aslan ve 2 yavrusu doğal ortamlarında bir süre gezindi.(gapha)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık