Ana Sayfa Urfa Haberleri Ayhan Gap Havaalanı Hakkında Tbmm’ye Soru Önergesi Verdi

Ayhan Gap Havaalanı Hakkında Tbmm’ye Soru Önergesi Verdi

İbrahim Ayhan son günlerde uçakların sisli havadan dolayı iniş yapmakta zorlandığı havaalanı hakkında tbmm’ye soru önergesi verdi.

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2012 Perşembe 00:29
 Ayhan Gap Havaalanı Hakkında Tbmm’ye Soru Önergesi Verdi

Şanlıurfa e tipi kapalı cezaevinde bulunan daha sonra adana cezaevine gönderilen kck’dan tutuklu Milletvekili İbrahim Ayhan gap havaalanı hakkında tbmm’ye soru önergesi verdi.

sisli havaların etkisiyle uçakların iniş yapmakta zorlandığı GAP havaalanı son günlerde yaşanan olaylarla ülke gündemini de meşgul etmeye başladı. En son aralarında eski milletvekili, belediye başkanı ve birçok bürokratın bulunduğu Ankara-Şanlıurfa seferi yapan uçağın gap havaalanına iniş esnasında sis nedeniyle tekrar Ankara’ya dönmesi gündemin ilk maddesi haline geldi. Şanlıurfa’da da birçok sivil toplum örgütü temsilcisi, köşe yazarı konuyu gündeme getirirken bir ils cihazının getirlmesi durumunda sorunun çözüleceğini belirttiler.

Bu konuyu ilgili BDP milletvekili İbrahim Ayhan da tbmm ne soru önergesi verdi. İbrahim Ayhan’ın danışma kurulu tarafından yapılan açıklamada ‘’ özellikle sisli havalarda uçakların gap havaalanına iniş yapmaması nedeniyle birçok vatandaşımız sıkıntı yaşamaktadır. Bu konunun çözümü noktasında gerekli adımların atılıp atılmadığını, vatandaşlarımızın daha rahat ortamda seyahat etmelerini sağlayacak ortamların oluşmasını istiyoruz’’ denildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star