Ana Sayfa Urfa Haberleri BAYRAMDA HER SEMTTE NÖBETÇİ FIRIN OLACAK

BAYRAMDA HER SEMTTE NÖBETÇİ FIRIN OLACAK

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mehmet Burak Küçük,  merkez ilçe Belediye Zabıta Müdürleriyle yaptığı toplantıda Kurban Bayramı'nda denetimlerini ortak yapılması kararlaştırıldı.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2015 Cuma 17:03
 BAYRAMDA HER SEMTTE NÖBETÇİ FIRIN OLACAK

Şanlıurfa’da Zabıta ekipleri yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle kaldırımlarda gelişi güzel işportacıların satış yapmalarına izin vermeyecek.

 Vatandaşların bayram hazırlıklarını daha rahat bir ortamda yapmalarını sağlamak amacıyla kent merkezinde zabıta tedbirleri yönünden alınması gereken önlemler, kurban satış ve kesim yerleri  Zabıta Daire Başkanlığında düzenlenen toplantıda ele alındı. Toplantıda ayrıca Kurban Bayramı boyunca  semtte nöbetçi fırın olması kararlaştırıldı.

 Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mehmet Burak Küçük’ün başkanlığında düzenlenen toplantıya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Şube Müdürü Ahmet Türe, Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürü Müslüm Sade, Karaköprü Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Akcan ile Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürü Halit Ateş katıldı.

 Zabıta Daire Başkanı Küçük,  toplantıda yaptığı konuşmada vatandaşın daha huzurlu alışveriş yapmaları için ortak hareket edeceklerini söyledi.

 Küçük, geçmiş yıllarda yaşanan sıkıntıları yaşamak istemediklerini belirterek şunları söyledi:

 "Biz Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı olarak bu Kurban Bayramı'nda merkez ilçeler ile koordineli bir şekilde çalışacağız. Vatandaşlarımızın kurban kesme ibadetini daha hijyenik daha düzenli bir ortamda yapmaları için bizler ekip olarak sahada olacağız. İlçe belediye başkanlıklarımız kurban kesim yerleri belirleyecekler. Vatandaşlarımızdan ricamız belirlenen kesim yerlerin dışında kurbanlarını kesmesinler. Tabi bunlara hazırlık yaparken bir yandan da vatandaşların daha alışveriş yapmaları için arkadaşlarımız kanun çerçevesinde denetimlerini yapacaklar. Ben şimdiden herkesin Kurban Bayramı'nı kutluyorum."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star