Ana Sayfa Urfa Haberleri Bdp'li Ayşe Gökhan'dan Fakıbaba 'ya Cevap

Bdp'li Ayşe Gökhan'dan Fakıbaba 'ya Cevap

Mardin'in Nusaybin İlçesi Belediye Başkanı Bdp'li Ayşe Gökhan, ŞanlıUrfa'daki 'Tarihi Kentler Birliği' toplantısında söylediği 'Kürdistan' kelimesi nedeniyle kendisine gösterilen tepkiye ilişkin, "Tepki gösterenlere bir tek önerim var.

Giriş Tarihi: 25 Eylül 2011 Pazar 17:57
 Bdp'li Ayşe Gökhan'dan Fakıbaba 'ya Cevap
Mardin'in Nusaybin İlçesi Belediye Başkanı Bdp'li Ayşe Gökhan, ŞanlıUrfa'daki 'Tarihi Kentler Birliği' toplantısında söylediği 'Kürdistan' kelimesi nedeniyle kendisine gösterilen tepkiye ilişkin, "Tepki gösterenlere bir tek önerim var. Derhal, hemen Selçuklu ve Osmanlı belgelerine baksınlar" dedi. 

Nusaybin'in Bdp'li Belediye Başkanı Ayşe Gökhan, ŞanlıUrfa'daki 'Tarihi Kentler Birliği' toplantısında söylediği 'Kürdistan' kelimesi nedeniyle kendisine gösterilen tepkiyi makamında düzenlediği basın toplantısıyla değerlendirdi. NusaybinBelediyesi'nin, Tarihi Kentler Birliği'nin kurucu üyesi olduğunu hatırlatan Gökhan, şunları söyledi: 

"Konuşmamda Kürtçe ve Türkçe katılımcıları selamladım. Urfa'nın tarih boyunca çok dilli, çok kültürlü ve farklı inançların, kimliklerin birlikte yaşadığına vurgu yaptım. Tarihi Kentler Birliği'nin Meclis Toplantısı'nın kurucu üye belediyesinin başkanı olarak iki temennide bulundum. Birliğin 2012 toplantısının da yine Kürdistan'da yapılmasını önerdim." 

'Selçuklu, OSMANLI BELGELERİNE BAKSINLAR' 

Kendisine gösterilen tepkinin basında gündeme getirildiğini belirten Başkan Ayşe Gökhan şöyle devam etti: 

"Tepki gösterenlere tek tek yanıt vermeyeceğim. Ama tepki gösterenlere bir tek önerim var. Derhal, hemen Selçuklu ve Osmanlı belgelerine baksınlar. Kürtlerin yaşadığı coğrafyaya 'Kürdistan' denir. 1921 Anayasasındaki 'Kürdistan' sözcüğünü de, belge ve haritalardaki tanımları da provokatif ve bozguncu olarak nitelendirebilecekler mi?"
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık