Ana Sayfa Urfa Haberleri Birecik'te Sahil Projesi

Birecik'te Sahil Projesi

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde Belediye bünyesinde takip edilen 'Sahil Projesi' ile ilçenin bir turizm şehri olması hedefleniyor.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2011 Perşembe 16:33
 Birecik'te Sahil Projesi
Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde Belediye bünyesinde takip edilen 'Sahil Projesi' ile ilçenin bir turizmşehri olması hedefleniyor. Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı, "1. etap çalışmaları devam eden Sahil Projesiile endüstri alanında geri kalmış ilçemizi, turizm alanında çok önemli yerlere getirip, bütün kesimlerin hem ekonomik ve hem de sosyal bakımından faydalanabileceği bir ilçe oluşturmayı hedefliyoruz." dedi.

Pınarbaşı, vatandaşların haftasonlarında gelip dinlenebilecekleri, piknik yapabilecekleri, çevre illerden ve ilçelerden gelen vatandaşların hoş vakit geçirebilecekleri bir ortam oluşturacaklarını söyledi. "Sahil kenarında vatandaşların bisiklet ve yürüme parkurları ayrı ayrı projelerde incelenip halkımızın en iyi şekilde istifade edileceği bir ortam oluşturmak istiyoruz. Kelaynak kuşları bilindiği üzere Türkiye'de sadece Birecik'te. Fırat şehrimizin ortasından geçiyor." şeklinde konuştu.

Fırat Nehri üzerinde duba restoranlar ve gemi turları, su yarışları düzenleyeceklerini belirten Belediye Başkanı, "İnanıyoruzki çevre il ve ilçelerden gelen bütün vatandaşlar ilçeden çok memnun şekilde ayrılacaklar ve her zaman ilçeyi tekrar tekrar ziyarete geleceklerdir. Buda ilçemize hem sosyal hem de ekonomik bakımından çok büyük katkı sağlayacağı kanaatindeyim." dedi. SBirecik Kelaynak yolundaki kayaların tehlike oluşturması nedeni ile Turizm Bakanlığından Kelaynak yolundaki kayaların tıraşlanması ve Birecik Kalesinin 2012 yılında ilk etapta 3 trilyon ayrılan ödenekle restorasyon çalışmalarına da başlanacağı müjdesini verdi.

Sahil projesi 1. Etap çalışmalarında Fırat nehri kıyısında bulunan çay bahçelerinin, büfelerin, parkların tahliye işlemleri başladı ve ardından prefabrik binaların yerinden söküldüğü görüldü.(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık