Ana Sayfa Urfa Haberleri Ev Hanımları İlk kez Uçağa binerek Şanlıurfa'ya Geldi.

Ev Hanımları İlk kez Uçağa binerek Şanlıurfa'ya Geldi.

Altındağ Belediyesi, ilçenin varoşlarında yaşayan kadınların, günlük hayatının koşuşturmasına bir mola vererek, kendilerine zaman ayırmaları ve sosyal hayata katılmaları için gezi düzenledi

Giriş Tarihi: 18 Eylül 2011 Pazar 16:49
 Ev Hanımları İlk kez Uçağa binerek Şanlıurfa'ya Geldi.
Altındağ Belediyesi, ilçenin varoşlarında yaşayan kadınların, günlük hayatının koşuşturmasına bir mola vererek, kendilerine zaman ayırmaları ve sosyal hayata katılmaları için gezi düzenledi. 

Belediyenin Kadın Kültür Merkezlerine üye olan ve tur için başvuranlar arasından kurayla belirlenen ev hanımları, ilk kez uçağa binerek ŞanlıUrfa'ya gitti. 

Aileleri olmadan evlerinden ilk kez ayrılan, çocuklarını eşlerine emanet eden Ankaralı ev kadınları, 2 gün sürecek gezi için oldukça heyecanlıydı. 

Ev kadınlarından 35 yıllık evli Meryem Sarıca 3 çocuğu olduğunu belirterek, çocuklarına evde bulunmadığı sırada yemeleri için birkaç çeşit yemek hazırladığını söyledi. Gönül rahatlığı ile yola çıktığını ifade eden Sarıca, eşinin geziye katılmasına çok sıcak baktığını ve kendisini uğurladığını anlattı. 

Elmas Altay da kura sonucu böyle bir şans elde etmekten dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi. 62 yaşındaki Gülsüm Işık ise uçağı daha önce sadece uzaktan gördüğünü söyledi. Uçağa binmekten korkmadığını ancak çok heyecanlandığını anlatan Gülsüm Nine, eşini kızlarına ve torunlarına emanet ederek, yola çıktığını söyledi. 

Kurada hem kendi hem de kızı geziye katılmaya hak kazanan Fatma Kerim de ilk kez uçağa bineceği için oldukça heyecanlı olduğunu belirterek, "Kızımla bu geziye birlikte katılmak ayrı bir mutluluk" diye konuştu. 

Kerim, kocasına böyle bir etkinlikten bahsettiğini, onun da "kurada çıkarsan gidersin" dediğini belirterek, eşlerinin kendilerine destek olduğunu söyledi. 

Meryem Kaya da ilk kez uçağa bineceğini, ancak korku duymadığını ifade ederek, bu gezi olmasaydı uçağa binme imkanının olmadığını vurguladı. 

Kadınlar daha sonra büyük bir heyecanla arama noktalarından geçerek THY markası Anadolujet'in tarifeli uçağıyla ŞanlıUrfa'ya gitti. Belediye Başkanı Tiryaki de aynı uçağa binerek ev hanımlarıyla seyahat etti. 

-"BU YIL İÇİNDE 9 BİN KADIN ÇEŞİTLİ GEZİLERE KATILDI"- 

Altındağ Belediye Başkanı Veysel TiryakiAa muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede 22 Kadın Kültür Merkezi bulunduğunu ve burada çeşitli etkinlikler gerçekleştirildiğini söyledi. 

Üye kadınların İstanbulKonyaBursaÇanakkale gibi illere gezilere götürüldüğünü anlatan Tiryaki, ŞanlıUrfa uzak olduğu için bu kez uçağı tercih ettiklerini dile getirdi. 

Bu yıl içinde 9 bin kadının bu tür gezilere katıldığını belirten Tiryaki, uçakla da toplam bin kadının ŞanlıUrfa'ya gideceğini ve gezilere katılanların toplam sayının 10 bini bulacağını kaydetti. 

Tiryaki, "Ömürlerinde ilk defa uçağa biniyor kadınlar. Bu periyodik olarak devam edecek. Bu uçakla ilk gezi. Bugün 45 kadın biniyor. Yaklaşık bin kadını götürmüş olacağız ŞanlıUrfa'ya" dedi. 

Veysel Tiryaki, yaklaşık 35 bin üyeden istekli olanlar arasından kura çekildiğini ve uçağa bineceklerin bu şekilde seçildiğini anlattı. 

haberler
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık