Ana Sayfa Siyaset "İthal Adaylara Hayır - Ceket'e Oy Yok"

"İthal Adaylara Hayır - Ceket'e Oy Yok"

Şanlıurfa'da bir grup vatandaş Şehir merkezinin en işlek yerlerine "İthal Adaylara Hayır - Ceket'e Oy Yok" pankart ve Afişleri astı.

Giriş Tarihi: 11 Haziran 2011 Cumartesi 09:58
2009 Yerel Seçimlerinde AKP'ye karşı cephe alan Şanlıurfa'lılar AKP'nin "Başbakanın Ceketini Seçime Soksak Kazanır" sözüne inat, Bağımsız aday Fakıbaba'yı destekleyerek belediye başkanı seçti.

2011 Genel Seçimleri için AKP'nin Şanlıurfa'lıların istediği adaylara yer vermeyişi ve dışarıdan bir devlet bakanının Şanlıurfa'dan aday gösterilmesini protesto eden Şanlıurfa'da bir grup vatandaş Şehir merkezinin en işlek yerlerine "İthal Adaylara Hayır - Ceket'e Oy Yok" pankart ve Afişleri astı.

Bilindiği üzere 2009 yerel seçimlerinde Şanlıurfa'da belediye başkanlığını kaybeden AKP 2011 seçimlerinde kaybetmelerine neden olan durumu ortadan kaldıracaklarını beyan etmişti.

Ancak, 2011 Genel Seçimlerinde 350 aday adayı içerisinden kimseye yer vermemiş, halkın isteklerini dikkate almayan  AKP Genel Merkezi tarafından aslen Artvin'li, Bursa Milletvekili ve Devlet Bakanı Faruk Çelik'i Şanlıurfadan 1. sıra aday gösterildi.

Bunun üzerine, Şanlıurfa'dan aday gösterilmesini protesto eden Şanlıurfa'da bir grup vatandaş Şehir merkezinin en işlek yerlerine "İthal Adaylara Hayır - Ceket'e Oy Yok" pankart ve Afişleri astı.

Öte yandan "İthal Adaylara Hayır - Ceket'e Oy Yok" pankart ve Afişleri için AKP gençlik kollarında görev yapan gençlerin Urfa merkezinde en işlek yerlerde asılan bu pankart ve afişleri kaldırmya çalıştıkları gözlemlendi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz FETÖ'cü hakimlerin şaibeli kararları meclisete

FETÖ'cü hakimlerin şaibeli kararları meclisete

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star