Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'ya 2 bin 370 Öğretmen Ataması Yapıldı

Şanlıurfa'ya 2 bin 370 Öğretmen Ataması Yapıldı

MEB 30 ile 17 bin öğretmen atamasını gerçekleştirdi Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) 30 ile 17 bin öğretmen atamasını gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 3 Şubat 2012 Cuma 12:16
 Şanlıurfa'ya 2 bin 370 Öğretmen Ataması Yapıldı
MEB 30 ile 17 bin öğretmen atamasını gerçekleştirdiMilli Eğitim Bakanlığı(MEB) 30 ile 17 bin öğretmen atamasını gerçekleştirdi.

Atamalar için butona basan MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hikmet Çolak, 17 bin atama için 86 bin 129 başvuru olduğunu açıkladı. Yerlerin belirlenmesinde en çok ücretli öğretmenin çalıştığı illerin seçildiğine dikkat çeken Çolak, atanan öğretmenlerin 6 Şubat Pazartesi günü görevlerine başlayacaklarını bildirdi. Kura için bazı öğretmen adaylarından ve ailelerinden rakam söylemelerini isteyen Çolak, aldığı rakamlardan oluşan 9 haneli şifreyle atamayı gerçekleştirdi. Kura sonrasında salonda bulunan adaylardan atananların isimleri ekrana yansıtıldı. Aileleriyle birlikte şehir dışından gelen öğretmen adayları heyecanla isimlerini görmeyi beklediler. Atanan öğretmenler sevinç gözyaşları dökerken, atanamayanları aileleri teselli etti.

Atamalar Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Ardahan, Artvin, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ,Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Kars, Kilis, Malatya, Mardin, Muş, Rize, Siirt,Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Van ve Yozgat'a yapıldı. En çok atama 2 bin 370 öğretmenle Şanlıurfa'ya yapılırken, Diyarbakır'a bin 553, Gaziantep'e bin 225, Van'a da bin 46 öğretmen atandı.

Atama sonuçlarına "http: //ikgm.meb.gov.tr" adresinden ulaşılabilecek.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık