Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfalılar Rahata Kavuştu

Urfalılar Rahata Kavuştu

Şanlıurfa Belediyesinin kendi filosunu kurup klimalı ve özürlülerin de rahat kullanabileceği toplu taşıma araçlarını devreye koydu vatandaş rahat etti.

Giriş Tarihi: 5 Ağustos 2011 Cuma 12:31
 Urfalılar Rahata Kavuştu
Özelikle ramazan ayında Şanlıurfa Belediyesinin devreye koyduğu toplu taşıma araçlarının klimalı olmasından memnun olan vatandaşlar geçmişte yaşadıkları sıkıntılardan kurtulduklarını söylüyor. Otobüslerin sayısının artırılmasını isteyen vatandaşlar da var kendilerini böyle bir hizmetle tanıştıran belediye dua eden vatandaşlar da bulunuyor. Uydudan takip sistemi ile kameralardan takip edilen belediyenin otobüslerinde bir aksaklık görüldüğünde hemen müdahale ediliyor. Her hangi bir vatandaş şikâyetinde kamera görüntüleri inceleniyor durum değerlendirmesi yapılıyor ve sorun anında çözülüyor. Bütün bu takip işlemi ise ulaşım koordinasyon merkezinde yürütülüyor.

Şanlıurfa Belediyesi Belsan A.Ş.Ulaşım Müdürü Abbas Yavuz, Urfa kart kullanan vatandaşların parayla yolculuk yapanlardan daha ucuza taşındığını hatırlatarak toplu taşımayı kullanan vatandaşların daha ucuza taşınmak için Urfa Kart alması gerektiğini söyledi. Şanlıurfa Belediyesi Belsan A.Ş Ulaşım Müdürü Abbas Yavuz, “Sistemimizden her hangi bir bölgeden Balıklıgöl’e gitmek isteyen bir arkadaşımız, bir vatandaşımız Urfa Kartı aldığı taktirde geldiği yönde 1 lira ücret ödeyip Balıklıgöl’e de ücretsiz gidebiliyor. Daha önceleri Balıklıgöle kadar 1,5 lira ödeyerek gidebiliyorlardı. Ama şimdi Urfa kart sayesinde 1 liraya gidebiliyorlar. Tabi bu Urfa kart sahibi olan vatandaşlarımız için geçerli. Sadece Urfa kart alanlar uygulamadan faydalanabiliyor diğerleri kart aldıkça bu uygulamadan yararlanacak.”dedi.(gapha)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık