Ana Sayfa Urfa Haberleri VİRANŞEHİR'DE Türk bayrağını üzerinde 'PKK' yazan bez parçası çekti

VİRANŞEHİR'DE Türk bayrağını üzerinde 'PKK' yazan bez parçası çekti

ŞanlıUrfa'nın Viranşehir İlçesi'nde, ilköğretim okulu bahçesindeki Atatürk büstüne zarar veren kimliği belirsiz kişiler, direkte bulunan Türk bayrağını indirerek yerine üzerinde 'PKK' yazan bez parçası çekti.

Giriş Tarihi: 12 Eylül 2011 Pazartesi 16:37
 VİRANŞEHİR'DE Türk bayrağını üzerinde 'PKK' yazan bez parçası çekti
ŞanlıUrfa'nın Viranşehir İlçesi'nde, ilköğretim okulu bahçesindeki Atatürk büstüne zarar veren kimliği belirsiz kişiler, direkte bulunan Türk bayrağını indirerek yerine üzerinde 'PKK' yazan bez parçası çekti. Tepkiye yol açan olayın ardından göndere yeni bir bayrak çekilirken, olayı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin belirlenmesi için çalışma başlatıldı. 

Ekinciler Köyü'nde jandarma ihbar hattını arayan bir kişi, köydeki ilköğretim okulunun bahçesinde bulunan bayrağın yerine PKK yazılı bir bez parçası asıldığını ve Atatürk büstüne de zarar verildiğini söyledi. Bunun üzerine köye giden jandarmalar, yaptıkları incelemede bahçedeki Atatürk büstünün konulduğu mermerin kırıldığını, büstü tutan demirin eğildiğini belirledi. Ayrıca bahçede bulunan direkte asılı Türk bayrağının indirilip yerine; bir tarafında 'Satılmış ayağını denk al', diğer tarafında ise 'PKK' yazılı beyaz bir bez parçasının asıldığı görüldü. Beyaz bez parçasını direkten indiren ve incelemek üzere el koyan jandarma, bahçedeki direğe yeni bir bayrağı asarak göndere çekti. Zarar gören Atatürk büstünün de yenilenmesi için çalışma başlatıldı. 

Muhtar ve köy sakinlerinin bilgisine başvuran jandarma, olayı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin yakalanması için soruşturmasını sürdürüyor

haberler.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık