Ana Sayfa Urfa Haberleri Zararları Kim Ödeyecek?

Zararları Kim Ödeyecek?

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde elektriklerin sık sık kesilip yüksek faz'da tekrar gelmesi, On (10) evin elektronik eşyalarını kullanılamaz hale getirdi.

Giriş Tarihi: 8 Ağustos 2011 Pazartesi 12:15
 Zararları Kim Ödeyecek?
Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde elektriklerin sık sık kesilip yüksek faz'da tekrar gelmesi, On (10) evin elektronik eşyalarını kullanılamaz hale getirerek "elektrikzedeler ordusunun" büyük bir hızla büyümesine neden oluyor.
Akçakale’de son günlerde elektriklerin sık sık kesilmesi başta ilçe esnafı olmak üzere bütün vatandaşları çileden çıkarmakta ve canından bezdirmekte. Bugün akşam saatlerinde Akçakale Atatürk mahallesi sağlık sokakta ikamet eden mahalle sakinlerinden on (10) vatandaşın evlerinde kullandıkları elektronik eşyaları elektriğin sık sık kesilmesi ve tekrar geldiğinde ise yüksek faz ile gelmesi sonucu kullanılamaz hale geldi. Mahalle sakinleri Ahmet Efe Akdogan'ın dijital uydu cihazı, Cuma Yıldık'ın televizyonu, İsmail Karatay'ın vantiletörü, Halil Kartal'ın dijital uydu cihazı, İsmail Kılıç'ın klima ve evinin muhtelif yerlerinde kullandığı ampulleri, Süleyman Turan'ın dijital uydu cihazı, Fevzi Ok'un kliması, Ahmet Ay'ın dijital uydu cihazı televizyonu buzdolabı ve isminin açıklanmasını istemeyen bir kamu çalışanının televizyonu dijital uydu cihazı ve kliması kullanılamaz hale geldi. Vatandaşlar gece mahallede toplanarak; "bu elektrik sorununa kim çözüm bulacak eşyalarımız yandı bizim zararlarımızı kim tanzim edecek bu konudaki mağduriyetimizi kim görecek, günlerdir süren feryadımızı kim işetecek, Allahın aşkına bu konuda kendisine görev düşen tüm kamu görevlileri çıkıp kamuoyuna bir açıklama yapsınlar yoksa korkarız ki bu durum böyle devam ederse halk arasında infiale yol açacak ve bu konuda tedaş başta olmak üzere kendisine görev düşen tüm kamu yetkilileriyle bizleri karşı karşıya getirecek." dedi.(gapha)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star