Ana Sayfa Urfa Haberleri 1 MİLYON METREKARE SICAK ASFALT'IN STARTI VERİLDİ

1 MİLYON METREKARE SICAK ASFALT'IN STARTI VERİLDİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, kent merkezi ve 13 ilçede, genişliği 15 metre ve üzeri caddelerde yapılacak olan 1 Milyon metrekarelik sıcak asfalt dökme startını verdi.

Giriş Tarihi: 19 Ağustos 2015 Çarşamba 15:08
1 MİLYON METREKARE SICAK ASFALT'IN STARTI VERİLDİ

Çalışmaların ilk ayağı olan Fatih Sultan Mehmet Bulvarı ve Mimar Sinan Caddesinde incelemelerde bulunan  Başkan Güvenç, işçiler ile birlikte ilk sıcak asfaltı döktü.

 

İncelemenin ardından açıklama yapan Başkan Güvenç, kent merkezindeki alt ve üst yapı çalışmaların aralıksız sürdüğünü söyledi.

 

İhtiyaçlar çerçevesinde 20 Milyon TL sıcak asfalt ihalesi yaptıklarını belirten Başkan Güvenç, şunları kaydetti:

"Karaköprü Fatih Sultan Mehmet ve Mimar Sinan caddelerinde sıcak asfalt çalışmalarını başlattık.  Kent merkezinde kendi imkanlarımız ve yapmış olduğumuz ihaleler çerçevesinde 1 yılda 100 kilometrelik sıcak asfalt yapıyoruz. Emeği geçen işçi kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Bu çalışmalarımız daha yaşanabilir bir Şanlıurfa'nın ayak sesleridir."

 

YENİ 35 METRE YOLU ASFALTLANIYOR

 

Başkan Güveç, Büyükşehir Belediyesi'nin gece gündüz durmadan kentin alt ve üst yapı çalışma için çalıştıklarını belirtti.

 

Karaköprü trafiğini rahatlatacak olan yeni 35 metre yolunda asfalt çalışmasına yakında başlayacaklarını aktaran Güvenç, şöyle devam etti:

 

"İlerleyen günlerde Karaköprü ilçesinde yaptığımız ikinci 35 Metrelik yolun sıcak asfaltlama çalışmasına başlamış olacağız. Göreve geldiğimiz günden beri özel önem verdiğimiz ve Karaköprü trafiğini rahatlatacağımız bir projeydi. İnşallah burayı 1 ayda bitirip Karaköprü ilçesinin yollarını büyütüp güzelleştireceğiz."

 

KARAKÖPRÜ KUZEYBATI ÇEVRE YOLU BİTİYOR

 Karaköprü İlçesinde yaşanan trafik yoğunluğunu gidermek için Kuzeybatı çevre yolunu tamamlayacaklarını belirten Başkan Güvenç, " Geçtiğimiz günlerde Karayolları Genel Müdürümüzle birlikte bu bölgede incelemelerde bulunarak projelendirme çalışmalarını başlattık. Büyükşehir Belediyesi olarak bölgede kamulaştırma sorunun çözüyoruz.  İnşallah en kısa zamanda da Kuzeybatı çevre ve Şanlıurfa'nın trafiğini rahatlatacak büyük projelerimizden bir tanesi olacan köprülü kavşaklarımızın yapımının startını vereceğiz" dedi.

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
  • yorum2015-08-20 17:03:25MURAT ASSKIOGLU

    BÜYÜKŞEHİR OLDUKTAN SONRA KARAKÖPRÜ BELEDİYESİNE HİÇ BİR ŞEY DİYEMİYORUZ NE DESEN BİYÜK ŞEHİR DİYOR KARAKÖPRÜ OTUZBEŞ METRENİN SAGINA HİÇBİR ŞEY YAPMAM DİYOR NİYE SORULDUGUNDA SİYASI RAKİPLERİM VAR DİYOR ORDA

  • yorum2015-08-20 16:58:42AHMET YILMAZ

    SAYIN BAŞKAN İKİCİ OTUZBEŞ DE AHLİMİZ PERİŞAN OLAN ASFALTIDA SÖKTÜNÜZ TOZ TOPRAKTAN PENCERELERİ AÇAMIYORUZ ARABALARIMIZ HERGÜN SANAYIDE BİR AN ÖNCE BUNA BİR ÇARE

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  ‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık