Ana Sayfa Urfa Haberleri 1. ULUSAL PODOLOJİ SEMPOZYUMU SONA ERDİ

1. ULUSAL PODOLOJİ SEMPOZYUMU SONA ERDİ

Türkiye’de ilk defa yapılan ve 3 gün devam eden 1. Ulusal Podoloji Sempozyumunun son sunumunu Dr. Feridun Kunak yaptı.

Giriş Tarihi: 2 Mayıs 2016 Pazartesi 14:34
1. ULUSAL PODOLOJİ SEMPOZYUMU SONA ERDİ

Harran Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun ev sahipliğinde yapılan, Türkiye genelinden 20 farklı üniversiteden 125 bilim adamı katıldığı ayak sağlığı konusunda farklı bildirilerin sunulduğu sempozyum sona erdi.

DÜNYANIN İLK ÜNİVERSİTESİ, İLİMİN VE BİLİMİN YUVASI ŞANLIURFA

1. Ulusal Podoloji Sempozyumunun son gününde Kanal7 Televizyonunda program sunucusu olan Dr. Feridun Kunak tarafından bir sunum yapıldı.  Podoloji ile ilgili bir toplantı var denildiğinde çok şaşırdığını söyleyen Kunak; “Podoloji Türkiye’ye çok yabancı. Ben 1982’den 2012’ye kadar Futbol Federasyonunun doktorluğunu yaptım, milli maçlara çok giderdim, futbolcuların ayak sağlığı ile ilgili sorunlar olduğu zaman biz bunları hep Almanya’da falan çözmeye çalışırdık, çünkü Türkiye’de bununla ilgili fazla bir veri yoktu. Burada böyle bir kongre görünce Almanya’daki kardeşlerimizle geçirdiğimiz günler aklıma geldi. Çok heyecanlandım, çok memnun oldum, o yüzden de bu programa katılmak istedim. Elimden geldiği kadar kendi tecrübelerime göre halkın çok karşılaştığı sorunları anlattım. Hocalarımızı böyle bir kongreyi düzenleyip emek verdikleri için Hasan Akan hocamı, Şerif hocamı kutluyorum. Çok güzel bir organizasyon yapmışlar, ben de birazcık olsun katkıda bulunmak için geldim, bulunduysam ne mutlu bana, bu sempozyumun özellikle Peygamberler şehri ve ilk Üniversitenin kurulduğu şanlı bir şehirde, ilmin bilimin yuvası olan Şanlıurfa’da gerçekleşmesi bizi ziyadesiyle mutlu etti” diye konuştu. 

BİLİMSEL ETKİNLİKLER HALKLA OLMALI

Harran Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hasan Akan ise; “Podolojisempozyumumuz vesilesi ile Feridun Kunak hocamızı Şanlıurfa’da aramızda görmek bizim için büyük bir mutluluk. Kendileri de kanal 7 deki programında Şanlıurfa’da olacağını söyleyince Şanlıurfa halkı büyük ilgi gösterdi. Bana göre bir bilim adamı olarak bu gibi bilimsel etkinliklerin halkla olması gerekiyor, biz belki de Türkiye’de bir ilki gördük bir bilimsel toplantıda halkı aramızda gördük. Hocamıza katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Podoloji Sempozyumu sonunda katılımcılar Eyyüp Peygamber, Urfa Müzesi, Dergâh Platosu ve Balıklıgölü gezdiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık