Ana Sayfa Ekonomi 10 BİN İŞSİZE 63 MİLYON PARA GELDİ

10 BİN İŞSİZE 63 MİLYON PARA GELDİ

Toplum Yararına Çalışma Projesi (TYÇP) kapsamında, 10 bin işsize iş imkanı sağlamak amacıyla Bakan Çelik Urfa’ya 63 milyon TL para gönderdi.

Giriş Tarihi: 14 Eylül 2011 Çarşamba 21:23
10 BİN İŞSİZE 63 MİLYON PARA GELDİ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Türkiye'de durağanlaşan piyasayı canlandırmak ve işsizlikle mücadele etmek amacıyla ülke genelinde 50 bin işçi alınacak. İl ve ilçelerde şeffaf bir şekilde çekilecek kurayı kazananlar 6 ay süreyle geçici işçi statüsünde çalışma hakkı kazanacak. Sigortalı işçiler, kazı, ağaç dikimi, yol bakımı, okul binası onarımı ve devlet binalarının tadilatı gibi toplum yararına olan işlerde çalışacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan İŞ-KUR Şanlıurfa Müdürü Necdet Karasevda, "Bakanımız ve milletvekillerimizin çaba ve gayretleriyle Türkiye genelinde 50 bin kişi olarak belirlenen sayının 10 bini Urfa'ya verildi. İşçilerimiz daha çok ağaçlandırma çalışmalarında çalışacak. Hedefimiz 1 milyon ağaç dikmek. Başvurusunu yapan adaylara noter huzurunda aday numarası verilecek. Daha sonra açık ve şeffaf bir şekilde kura çekimi olacak. Bu iş için kentimize 63 trilyon lira gönderildi. Alımların 1 Ekim'de başlaması planlanıyor" dedi. Başvuru şartları ise şu şekilde: "İş-Kur'a kayıtlı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, sigortalı başka bir işte çalışmıyor olmak." (İPEKYOL)

 

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da fuarın kapıları 2. kez açılıyor

Urfa'da fuarın kapıları 2. kez açılıyor

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık