Ana Sayfa Urfa Haberleri 10 bin kişiden 100 ü Siverek'te işe Alındı

10 bin kişiden 100 ü Siverek'te işe Alındı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının açıkladığı, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında 6 aylık geçici işçi alımında Siverek Belediyesinde görevlendirilecek 100 kişilik işe 784 kişi müracaat edince, alınacaklar kurayla belirlendi.

Giriş Tarihi: 23 Eylül 2011 Cuma 00:39
10 bin kişiden 100 ü Siverek'te işe  Alındı
Çeşitli kurumlarda görevlendirilecek geçici işçi alımının yapılacağı TYÇP kapsamında Siverek Belediyesine de 100 kişilik kontenjan tanındı. 

Başvuru süresinin tamamlanmasının ardından alınacak işçi sayısından fazla müracaatın gerçekleşmesi nedeniyle, işe alınacakların belirlenmesi için kura çekildi. 

Siverek Spor Salonunda noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimine, AK Parti ŞanlıUrfa milletvekili Mehmet Kasım GülpınarSiverek Belediye Başkanı Ali Murat Bucak ve İŞKUR İl Müdürü Necdet Karasevdakatıldı. 

Karasevda, burada yaptığı konuşmada, çekilecek kurada işe alınacak 100 kişinin belirleneceğini belirterek, "Devletimiz, Bakanımız (Faruk Çelik) ve milletvekillerimizin destekleriyle Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında, belediye bünyesinde çeşitli işlerde 6 ay süreyle çalıştırılmak üzere 100 kişinin ismini belirleyeceğiz" dedi. 

100 kişinin alınacağı işe 784 kişinin başvurduğunu aktaran Necdet Karasevda, kurada adı çıkmayanların üzülmemesini de isteyerek, "Arkadaşlarımız üzülmesin, yakın bir zamanda onlara yönelik de projelergeliştireceğiz" diye konuştu. 

AK Parti ŞanlıUrfa Milletvekili Kasım Gülpınar da konuşmasında, projeye kadınların da başvurudabulunmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kurada adı çıkacak kadınların daha çok büro tarzı işlerde çalıştırılmasını temenni etti. 

Belediye Başkanı Bucak da vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği başvurularda kadınların da bulunmasından mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Kurada ismi çıkan vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun" dedi. 

Konuşmaların ardından noter huzurunda kura çekimi yapıldı. 

Kurada işe alınmaya hak kazananların sevindiği görüldü. 

haberlerYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık