Ana Sayfa Urfa Haberleri 10 LİRALIK TEHLİKELİ YOLCULUK

10 LİRALIK TEHLİKELİ YOLCULUK

Karayolları ve Yeşildirek mahallesinde ikamet eden çocuklar, Uçaksavar Bulvarı Köprülü kavşağından geçerek tehlikeye davetiye çıkartıyor, ölümle burun buruna geliyor.

Giriş Tarihi: 18 Temmuz 2011 Pazartesi 12:58
10 LİRALIK TEHLİKELİ YOLCULUK
Şanlıurfa'da, yaşları yedi ile oniki arasında değişen çocuklar, vatandaşların pazarda aldıkları eşyaları el arabalarıyla taşıyarak harçlıklarını kazanmaya çalışıyor. Karayolları ve Yeşildirek Mahallelerinde ikamet eden çocuklar, diğer semtlerde kurulan pazarlara gitmek için tehlikeli yolculuk yapıyorlar. Özellikle Uçaksavar Bulvarı Köprülü kavşağı'nı kullanan çocukları Gap Haber Ajansı muhabirleri görüntüledi.
Uçaksavar Köprülü kavşağında, Sağ ve sol şeritten süratli bir şekilde geçen araçları umursamayan çocuklar, Yolun ortasında bulunan 50 santimetrelik orta refüjden,  tehlikeye aldırış etmeden diğer semtlere giderek pazarda para kazanmanın hayallerini kuruyorlar.
Şanlıurfa merkezinde kurulan semt pazarında el arabaları ile dolaşan çocuklar, vatandaşların aldığı sebze ve meyveleri taşıyarak para kazanıyor. El arabalarıyla pazar yerinde müşteri arayan çocuklar, sıcak nedeniyle zor saatler yaşarken, yemek molasında ve pazarın sakin zamanlarında gölge yerlerde serinlemeye çalışıyor. Kazandıkları para ile ev ihtiyaçlarına destek olduklarını belirten bir çocuk, "Sabah saatlerinde pazara gelerek vatandaşların aldıkları eşyaları el arabaları ile evlerine götürüyoruz.
Günlük kazancımız 10-15 TL arasında değişiyor. Bazen işlerimiz hiç olmuyor. Havaların sıcak olması ile fazla güneşe de çıkamıyoruz" dedi.
Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  ‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık