Ana Sayfa Urfa Haberleri 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği tarafından organize edilen “10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü” kutlaması yoğun katılım ile gerçekleşirken kutlamada birlik ve beraberlik çağrısında bulunudu.

Giriş Tarihi: 11 Ocak 2015 Pazar 15:49
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ

 Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle bir gece tertipledi. Şehitlik çamlıkta yapılan geceye Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Ruha TV Yönetim Kurulu Başkanı Ahin Güneş, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Emniyet Müdür yardımcısı Sunay Balıklıkaya, Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Dernek Başkanı Tahir Gülebak,  STK temsilcileri, Kamu kurum amirleri ile Şanlıurfa ve ilçelerde görev yapan Basın mensupları katıldı.

Saygı duruşu ile başlayan etkinlikte, basın mensuplarının zorlu çalışma şartlarını anlatan bir slayt gösterisi sunuldu. Burada konuşan Vali Küçük, gazetecinin bir gün değil her gün hatırlanması gerektiğini ifade ederek, kutsal bir görev olan gazeteciliğin ciddi bir sorumluluk bilinciyle yürütülmesi gerektiğini söyledi.

  Amaçlarının sahada çalışan gazetecilerin sorunlarını çözümüne katkı sunmak olduğunu anlatan Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Dernek Başkanı Tahir Gülebak, "Sahada çalışan gazeteci arkadaşlarımız çeşitli sözlü ve fiili şiddete maruz kalmaktadırlar. Şiddet olaylarının sonuna kadar takipçisi olacağımızı, bu sektörde çalışan meslektaşlarımızın 24 saat yanlarında olacağımızı ve haklarını sonuna kadar savunacağımızı bilmelerini isterim" dedi.

 Yapılan protokol konuşmaların ardından günün anısına basın mensuplarına hediye taktım edildi. Gece akşam yemeği ve sıra gecesiyle son buldu.

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  ‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık