Ana Sayfa Urfa Haberleri 10 YILDA 44 KIŞININ ÖLDÜĞÜ YOLDA AK PARTILI MILLETVEKILINE TEPKI (VİDEO)

10 YILDA 44 KIŞININ ÖLDÜĞÜ YOLDA AK PARTILI MILLETVEKILINE TEPKI (VİDEO)

Şanlıurfa'da, okuldan evine dönerken minibüsün çarpması sonucu ilkokul öğrencisi 7 yaşındaki Mehmet Çetindağ'ın yaşamını yitirdiği ve son 10 yılda meydana gelen trafik kazalarında 44 kişinin öldüğü Uğurlu Beldesi'ne giden AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, köylülerin tepkisi üzerine açıklama yaparak beldeden ayrıldı.

Giriş Tarihi: 17 Mart 2014 Pazartesi 17:05
10 YILDA 44 KIŞININ ÖLDÜĞÜ YOLDA AK PARTILI MILLETVEKILINE TEPKI (VİDEO)

Şanlıurfa-Akçakale karayolu üzerindeki Kent merkezine 12 kilometre uzaklıkta bulunan 5 bin nüfuslu Uğurlu Beldesi'nde geçen cuma okuldan çıkan ilkokul 1'inci sınıf öğrencisi Mehmet Çetindağ, minibüs çarpması sonucu öldü. Küçük çocuğun ölüm haberini alan ve daha önce de aynı yolda çok sayıda kişinin kazalarda ölmesine tepki gösteren belde sakinleri, taş yağmuruna tuttukları minibüsü ateşe verdi. Ulaşıma kapanan yolda gün boyu süren gerginlik jandarmaların iknasıyla sonlandırıldı. Ak Parti Milletvekili Halil Özcan da, kazayıhaber aldıktan sonra bugün küçük çocuğun taziye ziyareti için beldeye gitti.Milletvekili Özcan, ziyaret ardından kazanın meydana geldiği ve son 10 yılda 44 kişinin trafik kazası sonucu öldüğü yolu incelemeye gitti. Burada köylülerin tepkisiyle karşılan Özcan, gazetecilere şunları söyledi

3 gün önce burada ölümlü bir kaza oldu. Küçük bir çocuğumuzu kaybettik. Canımız yanıyor, bu Uğurlu Beldesi'nde kalanlar yılda 5-6 kişiyi bu yolla kurban veriyor. Bu yol uluslararası bir yoldur. Bu yola çözüm bulmak için bakanımızla ve karayolu yetkilileriyle görüşme yapacağız. Buradaki ölümlere bir son vermemiz gerekiyor. Bu bir özeleştiridir. Bazıları bu yolda çirkin siyaset yapıyorlar. Onun için gerekli tedbirleri alıp artık bu kazalara son vereceğiz.

Milletvekili Özcan'ın açıklamalarına tepki gösteren ölen çocuğun yakınlarından İsa Çetindağ, okulun yol üzerinden başka bir yere taşınması gerektiğini söyledi. Çetindağ, şöyle konuştu

Bu yolu 10 yıldır gündeme getiriyoruz. Vaatlerle bizi kandırıyorlar, her gün gelip bize söz veriyor, ondan sonra kaçıp gidiyorlar. Sayın vekilimiz burada diyor ki; 'Çirkin siyaset yapıyorlar.' Biz çirkin bir siyaset yapmıyoruz. Bizim çocuklarımız burada canımız yanıyor. Canımız yandığı bir yerde bize böyle bir şeyin söylenmesi doğru değildir. Bu sırada köylülerin okul önünde toplanması üzerineAk Parti Milletvekili Halil Özcan, otomobiline binerek beldeden ayrıldı. Vekilin uzaklaşmasının ardından köylüler, alkışlar eşliğinde yuhalama yaparak kısa bir süreliğine yolu trafiğe kapattı. Jandarmanın iknası sonucu köylüler, yolu tekrar trafiğe açtı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa’da silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Şanlıurfa’da silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık