Ana Sayfa Urfa Haberleri 100 Kişi için verilen ilana 824 kişi başvurdu

100 Kişi için verilen ilana 824 kişi başvurdu

ŞanlıUrfa'nın Siverek İlçesi'ndeki okullarda 3 ay çalıştırılmak üzere işe alınacak 100 kişi için verilen ilana 824 kişi başvurdu.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2011 Perşembe 14:29
100 Kişi için verilen ilana 824 kişi başvurdu
ŞanlıUrfa'nın Siverek İlçesi'ndeki okullarda 3 ay çalıştırılmak üzere işe alınacak 100 kişi için verilen ilana 824 kişi başvurdu. Yoğun başvuru nedeniyle işe alınacaklar, noter huzurunda yapılan kura çekimi ile belirlendi.

İş-Kur Müdürlüğü tarafından başlatılan 'Toplum Yararına Çalışma Projesi' kapsamında, Siverek'teki okullarda 3 aylığına 100 işçinin çalıştırılması kararlaştırıldı. Alınan bu kararın ardından kısa süre önce ilçede ilan verildi. İlana 824 kişi başvuruda bulundu. Yoğun başvuru üzerine, İş-Kur ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, işe alınacak kişilerin kura çekimi ile belirlenmesini kararlaştırdı.

Siverek Endüstri Meslek Lisesi salonunda noter huzurunda yapılan kura çekimine AK Parti Milletvekili Kasım Gülpınar, İş-Kur ŞanlıUrfa İl Müdürü Necdet Karasevda ile Siverek Milli Eğitim Müdürü Lütfü Balkır katıldı. Yapılan kura çekiminde adları belirlenen kişiler 3 aylığına iş bulmanın mutluluğunu yaşarken, ismi çıkmayanlar ise üzüntü içinde evlerine döndü.

İş-Kur İl Müdürü Necdet Karasevda, "Kurada ismi çıkmayan ve iş bulamayan arkadaşlarımız için de değişik projeler üreteceğiz" dedi.

Okullarda hizmetli olarak görev yapacak olan ve sigorta kapsamına alınacak geçici işçilere asgari ücret ödenecek
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık