Ana Sayfa Türkiye 100 PKK'lıya Büyük Operasyon

100 PKK'lıya Büyük Operasyon

Kato Dağı'ndaki PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyon başlatıldı.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2011 Cumartesi 17:26
100 PKK'lıya Büyük Operasyon
Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi yakınlarında bulunan Kato Dağı'ndaki PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirilmesi için kapsamlı operasyon başlatıldı. Hava destekli operasyonda, Kato Dağı'nın stratejik noktalarına özel eğitimli komandolar indirilirken, karadan da askerler sevkedildi.

Irak sınırının karşısında bulunan Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi yakınlarındaki Kato Dağı'nda hareket halindeki bir grup PKK'lıyı tespit eden güvenlik güçleri kapsamlı operasyon başlattı. Dün öğleden sonra başlatılan ve halen sürdürülen operasyonlara bölgeye gelen Bolu Komandı Tugay Komutanlığı'na bağlı özel eğitimli birlikler de destek veriyor. Sikorsky helikopterlerle Kato'nun Sedkar bölgesine komandolar indirildi. Kobra helikopterler PKK'lıların bulunduğu alanları bombaladı. Kato'ya karadan da asker sevkedildi.

Kato Dağı'nda sayılarının 100'ü bulduğu tahmin edilen PKK'lıların geçiş güzergahlarını kesen güvenlik güçleri, derin vadileri Termal kameralarla kontrol altına alıyor. Şu ana kadar sıcak bir temas olmadığı dağa çıkan yollarda ise jandarma ekipleri mayın taraması yapıyor.(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık