Ana Sayfa Urfa Haberleri 11 NİSAN, BİR DAVA DAHA KAZANDI!

11 NİSAN, BİR DAVA DAHA KAZANDI!

Şanlıurfa'nın en işlek caddesinde bulunan ve AVM yapılması planlanan 11 Nisan alanında bir mahkeme kararı daha yeşil alan lehine çıktı.

Giriş Tarihi: 26 Ağustos 2014 Salı 12:33
11 NİSAN, BİR DAVA DAHA KAZANDI!

AVM projesi hazırlanan 11 Nisan alanını yeşil alan olması için mahkemeye taşıyan Şanlıurfa Kent Konseyi Başkanı Yusuf Sabri Dişli sosyal paylaşım sitesinden mahkemeyi kazandığını duyurdu. Kentte 11 Nisan stadyumunun yıkılmasının ardından AVM yapılması beklenen alandaki proje Cumhurbaşkanlığı tarafından da iptal edilmişti. Dönemin eski Valisi, şimdiki Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’inde destek verdiği 11 Nisan’a AVM projesine karşılık Kent Konseyi Başkanı Dişli açtığı davayı kazandı. Dişli facebook hesabından; “İşte 11 Nisan Meydanı ile ilgili şahsım adına açtığım son mahkeme kararı "o bölgede eş değerde bir spor ve yeşil alan yapılmadığından" (16.07.2014) halkın lehine sonuçlandı.” Dedi.

CAFER’DE MAHKEMEYE TAŞIMIŞTI

Şanlıurfa’da önceki dönem Belediye Meclis üyesi Mehmet Cafer’de alanın AVM projesini mahkemeye taşımıştı. Cafer, kentin göbeğinde olan alanın yeşil alan olmasından yana tavır alıp AVM projesini mahkemeye taşımış ve mahkemeyi kazanmıştı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa’da silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Şanlıurfa’da silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık