Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri "11 NİSAN MEYDANI PROJESİ"NDE GERİ ADIM SİNYALİ

"11 NİSAN MEYDANI PROJESİ"NDE GERİ ADIM SİNYALİ

Şanlıurfa şehir merkezinde yer alan 11 Nisan Stadyum'u üzerine yapılacağı öne sürülen projenin yankıları devam ederken, yaşan bir gelişme vatandaşları şaşkına çevirdi.

Giriş Tarihi: 18 Kasım 2012 Pazar 16:30

Şehir merkezinde 42 dönümlük alan üzerine kurulması planlanan "11 Nisan Meydanı Projesi" için Şanlıurfa kamuoyunda tartışmalar devam ederken, son dakikada ortaya atılan bir iddia vatandaşları şaşkına çevirdi.


Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa'lı köşe yazarı Sabri Dişli söz konusu projede kamuya ait bu yerin amacı dışında kullanılacağı iddiası ve yasaya aykırı olduğu gerekçesi ile Bölge İdare Mahkemsi'ne müracaatı ile dava açılmıştı. Daha bu davanın yankıları Şanlıurfada devam ederken bu kez de önceki gün beklenmedik bir şekilde bakan Faruk Çelik'in da hazır bulunduğu bir ortamda aniden 11 Nisan Stadyumu'nun yıkım çalışmaları başlatıldı.


Beklenmedik bir şekilde hurda karşılığı 216 bin lira ihale bedeli ile yıkımı üstlenen firmanın yakım işi tamamlanmadan bu kez de söz konusu proje de yer alacağı açıklanan otel inşaatının projeden çıkarıldığı, bu yönlü projenin revize edileceği duyumları kamu oyunu resmen şok bir şekilde şaşkına çevirdi.


Önümüzdeki günlerde kamuoyunu bir hayli meşkul edeceği düşünülen "11 Nisan Meydanı Projesi"nin Şanlıurfa halkının beklediği şekilde kamu yararına kullanılacak şekilde sonuçlanıp sonuçlanmayacağını zaman gösterecek.

 

 

urfa haber

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık