Ana Sayfa Urfa Haberleri 11 NİSAN MEYDANINDA SON İNCELEME

11 NİSAN MEYDANINDA SON İNCELEME

Büyükşehir Belediye BaşkanıCelalettin Güvenç ve beraberindekiler, yarın temeli atılacak olan 11 Nisan Parkı alanını gezerek yapılan son hazırlıkları yerinde inceledi.

Giriş Tarihi: 3 Nisan 2015 Cuma 14:07
11 NİSAN MEYDANINDA SON İNCELEME

Büyükşehir Belediye BaşkanıCelalettin Güvenç ve beraberindekiler, yarın temeli atılacak olan 11 Nisan Parkı alanını gezerek yapılan son hazırlıkları yerinde inceledi.

 İhaleyi alan firma tarafından alana dikilmek üzere getirilen 50 yıllık ağaçları yakından inceleyen Başkan Güvenç, işçilerle sohbet etti.

 İncelemenin ardından açıklamaya yapan Güvenç, tek düşüncelerinin daha yaşanabilir bir Şanlıurfa inşa etmek olduğunu söyledi.

 11 Nisan Alanı için halka söz verdikleri gibi büyü ve geniş kapsamlı bir şehir parkı yaptıklarını vurgulayan Güvenç, projenin bitmesinin ardından tarihi kentin daha da cazibeli olacağını aktardı.

 Söz konusu parkın temel atma törenine tüm Şanlıurfalıları davet eden Güvenç, şunları kaydetti.

 "Söz verdiğimiz gibi daha yeşil ve daha yaşanabilir bir Şanlıurfa yapacağız bunun kararlılığındayız. hamd olsun bir çok yeşil alan çalışmamız devam ediyor. Tabi ki milletin en çok merak ettiği de 11 Nisan alanıdır. Burada da ihalemizi yaptık ve yap işlet devlet modeli ile yapılıyor. Devletimizden belediyemizden beş kuruş para harcamadan burayı şehir parkı haline getiriyoruz. Ayrıca burayı kontrol edecek sınırlı sayıda ticari alanlarımız var. Yarın inşallah Faruk Çelik bakanımızın katılımıyla burada temel atacağız. Alana dikilmek üzere 50 yıllık ağaçlar geldi. uzun süre buraya dikilen ağaçların büyümesini beklemeyeceğiz. Çok güzel olacak. Şanlıurfa2lı 11 Nisan'dan keyif alacak memnun olacak ve gurur duyacak. Tüm halkımızı yarın saat 14:00'da temel atma törenine bekliyoruz."

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  ‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık