Ana Sayfa Güncel ''11 yaşında ve hamile'' olduğu iddia edilen Z.B hastanede

''11 yaşında ve hamile'' olduğu iddia edilen Z.B hastanede

Bolu Valiliği, ''11 yaşında 8 aylık hamile olduğu'' iddia edilen Z.B'nin Bolu Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisinde tedavi gördüğünü bildirdi.

Giriş Tarihi: 7 Ocak 2012 Cumartesi 16:52
''11 yaşında ve hamile'' olduğu iddia edilen Z.B hastanede
Bolu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Z.B'nin Mudurnu ilçesine bağlı Alpagut köyünde 25 yaşındaki E.D. ile birlikte yaşadığı belirtildi.

Z.B.'nin 4 Ocak günü saat 21.13'de, gebe olduğunu belirterek hastaneye müracaat ettiği belirtilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

''Burada nöbetçi hekim tarafından değerlendirilen hasta için gerekli adli rapor düzenlenip bildirimde bulunulmuş, ayrıca kişi ileri tetkik için ambulansla kadın doğum kliniğine sevk edilmiştir. Hasta 4 Ocak 2012 tarihinde saat 22.36'da Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Acil Polikliniğine müracaat etmiş, burada Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı tarafından değerlendirilmiştir. Hastaya yatış önerilmiş ancak hastanın eşi olduğunu beyan eden kişi yatışı kabul etmediğini ifade edip, Acil Servis Hasta Takip Kartına 'yatışı kabul etmiyorum'' ibaresini düşerek, imza atıp hastaneden ayrılmışlardır.''

Konunun Valilik tarafından öğrenilmesinin ardından gerekli araştırmanın yapılması için İl Sağlık Müdürlüğüne talimat verildiği ifade edilen açıklamada, öncelikle Mudurnu'da görevli aile hekiminin hastayı evinde ziyaret ettiği daha sağlıklı takiplerinin yapılabilmesi için hastaneye gitmesi gerektiği yönünde bilgilendirme yapıldığı vurgulandı.

Açıklamada, ''Aile hastanede yatış işlemi kabul ettiklerini ifade edince müdürlük olarak hastane yetkilileri ile temasa geçip, hastanın yatışı için gerekli hazırlıkların yapılması istenmiştir. Hastanın 5 Ocak 2012 tarihinde yeniden Bolu Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisine yatışı yapılmıştır. Halen hastamız burada yatmakta, tetkik ve tedavileri devam etmektedir'' denildi.
Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Seçim için, Uyum Yasaları TBMM'de kabul edildi

Seçim için, Uyum Yasaları TBMM'de kabul edildi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık