Ana Sayfa Urfa Haberleri 12 YILLIK HUSUMET SONA ERDİ

12 YILLIK HUSUMET SONA ERDİ

Yaklaşık 12 yıldır Miseher ve Biniset Aileleri arasında devam eden kan davası aşiretlerin ileri gelenleri ve Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci'nin araya girmesiyle barışla noktalandı.

Giriş Tarihi: 24 Nisan 2015 Cuma 18:39
12 YILLIK HUSUMET SONA ERDİ

12 yıl önce  Miseher ve Biniset aşiretleri arasında arazi anlaşmazlığından dolayı çıkan kavgada Ahmet Demir  ölmüştü. Yaklaşık 12 yıldır Miseher ve Biniset Aileleri arasında devam eden kan davası aşiretlerin ileri gelenleri ve Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci'nin araya girmesiyle barışla noktalandı.

 Düzenlenen barış yemeğine, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci , Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Ak parti milletvekilleri Seydi Eyyüpoğlu, Halil Özcan, Kasım Gülpınar, aşiret liderleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Barış Yemeğinde konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, İki ailenin ileri gelenleri ve bu barışta öncülük edenlere teşekkür etti.

 Şanlıurfa Valisi izzettin küçük ise barış sayesinde şeytanın bir kez daha insanoğlu karşısında mağlup olduğunu söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından İl Müftüsü İhsan Açık okuduğu dualarla 2 Aile bireyleri barış yemeğinde aynı sofrayı paylaştı.

Miseher Aşiretinden Halil Peltek  ve Biniseta Aşiretinden Ahmet Çiftçi, bir hata sonucu yaşanan üzücü olayda duydukları üzüntüyü dile getirerek, barış’ta emeği geçenlere ve öncülük edenlere teşekkür ettiler. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa’da silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Şanlıurfa’da silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık