Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri 13 EKİM 2014 ANA HABER BÜLTENİ

13 EKİM 2014 ANA HABER BÜLTENİ

Ruha TV Haber merkezi tarafından hazırlanan 13 Ekim 2014 Ana Haber Bülteni haber başlıkları.

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2014 Salı 06:39
13 EKİM 2014 ANA HABER BÜLTENİ

BÖYLE İNTİHAR GİRİŞİMİ GÖRÜLMEDİ!

Şanlıurfa’da yaklaşık 50.İntihar girişiminde bulunan şahıs bugün yine bir binanın çatısına çıkarak bir elinde döner bıçağı, bir elinde ise silahla intihar girişiminde bulunarak yetkililerden kendisine yardım yapılmasını istedi.

HABER-KAMERA: UMUT DELİ

VALİ KÜÇÜK SURİYELİLERLE BULUŞTU

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, hafta sonunda da Suriye’den gelen misafirleri kaldıkları Suruç Yatılı Bölge İlkokulunda ziyaret etti.

(ÖZEL HABER) BARO SEÇİMİ HAFTA SONUNA KALDI


Geçtiğimiz hafta sonu yapılması beklenen baro başkanlığı seçimleri yeterli katılım olmaması nedeniyle bu hafta sonuna kaldı. İki adayın yarışacağı seçimi ve HSYK seçimini mevcut Baro Başkanı Ali Fuat Bucak’a sorduk.
HABER-KAMERA: FATİH TAHTABAŞI

(ÖZEL HABER) BARUTÇU HANINDA RESTORASYON ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Osmanlı döneminde 1833 yılında yapılan ve bölgede ilk kez 3 katlı inşa edilen han olma özelliğini taşıyan Barutçu Han’ında restorasyon çalışmaları başladı. 50 işyerinin bulunduğu handa bulunan esnaflar ise restorasyonun bitmesinin ardından işyerlerinin kime verileceğini merakla bekliyor.


HABER-KAMERA: UMUT DELİ5

CEM EVİNE ÖDENEK AYRILMADI
Haliliye belediyesi ekim ayı olağan toplantısı büyükşehir belediye toplantı salonunda gerçekleşti. Belediye başkanı Fevzi Demirkol’un başkanlık ettiği toplantı bir özür ile başladı.
HABER-KAMERA: FATİH TAHTABAŞI

(ÖZEL HABER) ECZACILAR, HAFTA SONU MESAİSİNDEN ŞİKAYETÇİ

Şanlıurfa 27.Bölge Eczacılar Odası tarafından Cumartesi günleri akşam saat 6’ya kadar çalışma kararının alınmasıyla birlikte, Kentte faaliyet gösteren Eczacı ve eczacı teknisyenleri duruma tepki gösterdi.HABER-KAMERA: UMUT DELİ

(ÖZEL HABER) BİTKİSEL İLAÇLAR RAFLARDAKİ YERİNİ ALDI
Havaların soğumasıyla birlikte baş gösteren gribal hastalıklara karşı vatandaşlar aktarların yolunu tutuyor. Özellikle kış mevsiminde soğuk algınlığı ve migren hastalıklarına karşı üretilen bitkisel ilaçlar yok satıyor.

HABER-KAMERA: UMUT DELİ

(ÖZEL HABER)  BORÇLAR YAPILANDIRILIYOR
Çok sayıda borçlu vatandaşın merakla beklediği yapılandırma 11 Eylül 2014 tarihinde resmi gazetede yayınlanmış ve bu kanun devlete borcu olan vatandaşlara taksit imkanı getirmişti. Konuya dair detayları Vergi Dairesi Başkanı Cemal Demir kamuoyuyla paylaştı.

HABER-KAMERA: FATİH TAHTABAŞI

(ÖZEL HABER) BOZOVALININ SU İLE SINAVI

Bozova halkı ŞUSKİ’den şikayetçi. Nedeni ise sokakta bulunan çeşmelerin kapatılması. İddiaya göre ŞUSKİ suyun abonesi olmadığını savunurken vatandaş ise sokakta bulunan suyun abonesi mi olur? Diye soruyor.  kim haklı siz karar verin.10-

(ÖZEL HABER) ENGELLİLER İÇİN ŞARJ İSTASYONLARI
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından engellilere yönelik başlatılan engelli araçları şarj istasyonları ile engellilere yönelik büyük bir kolaylık sağlandı. Belediye tarafından kentin çeşitli bölgelerine kurulan elektrik şarj istasyonlarından engelliler ücretsiz yararlanacak

HABER-KAMERA: UMUT DELİ

(ÖZEL HABER) KIŞ LASTİĞİ TAKTIRMA ZAMANI GELDİ
1 Aralık 2014 tarihinden itibaren araçlar kış lastiği kullanmak zorunda kalacak. Kış lastiği Kullanmayan sürücülere ise 519 lira para cezası kesilecek. Ruha TV muhabirlerinden Fatih Tahtabaşı lastik satan bayilere gitti ve satışları sordu.
HABER-KAMERA: FATİH TAHTABAŞI


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık