Ana Sayfa Urfa Haberleri 13 YILDA 2.2 MİLYAR LİRA SOSYAL YARDIM YAPILDI

13 YILDA 2.2 MİLYAR LİRA SOSYAL YARDIM YAPILDI

Şanlıurfa’da ihtiyaç sahiplerine 13 yılda 2.2 milyar lira sosyal yardım yapıldı AK Parti Harran İlçe Kadın Kolları Başkanı Huriye Biter: “AK Parti, ihtiyacı olan herkesin yanında olmuştur, olmaya da devam edecektir”

Giriş Tarihi: 14 Nisan 2016 Perşembe 12:11
13 YILDA 2.2 MİLYAR LİRA SOSYAL YARDIM YAPILDI

AK Parti Harran İlçe Kadın Kolları Başkanı Huriye Biter, 2003-2015 yılları arasında Şanlıurfa’da, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları eliyle vatandaşlara 2.2 milyar lira tutarında ayni ve nakdi yardım yapıldığını söyledi.

Görevi devraldığı günden bu yana çeşitli ziyaret ve ev toplantılarıyla iktidarın hizmetlerini anlatmayı sürdüren Huriye Biter, AK Parti’nin, vatandaşların daha kaliteli bir hayat sürebilmesi için kapsayıcı sosyal yardım ve sosyal destek programlarını hayata geçirdiğini belirtti. Ülke genelinde olduğu gibi, Şanlıurfa’da da sosyal yardımların, AK Parti döneminde önemli oranda arttığını ifade eden Biter, engelli ve yaşlılara, eşi vefat etmiş kadınlara, muhtaç asker ailelerine yönelik düzenli sosyal yardım programlarının uygulamaya konulduğunu aktardı.

AK Parti’nin, ihtiyacı olan herkesin yanında olduğunu, bundan sonra da olmaya devam edeceğini vurgulayan Biter, “2003-2015 yılları arasında Şanlıurfa’da; eşi vefat eden ve hiçbir sosyal güvencesi olmayan 10 bin 251 kadına, iki ayda bir olmak üzere 500 TL maaş bağladık. Askerlerimizin gözü arkada kalmasın diye muhtaç durumda bulunan 8 bin 790 asker ailesine askerlik süresince 250 TL maaş bağladık. Çocuklarımızın düzenli sağlık kontrollerinin yapılması ve okula gitmesinin önündeki bütün engelleri kaldırdık” dedi.

ANNELERİN HESABINA 383 MİLYON LİRA YATIRILDI

AK Parti’nin, ailelerin yükünü hafifletmek için ciddi bir irade ortaya koyduğunu belirten Biter, şöyle devam etti:

“Anne adaylarının gebelik boyunca, yeni doğan bebeklerinin okul çağına kadar sağlık kontrollerini yaptırmaları, okula başladıktan sonra da eğitime devam etmelerini teşvik etmek için şartlı eğitim ve sağlık yardımını başlattık. 2003 yılından bu yana annelerinin hesabına; sağlık kontrollerinde çocuk başına 35 TL, ilköğretim erkek öğrenci başına 35 TL, ilköğretim kız öğrenci başına 40 TL, ortaöğretim erkek öğrenci başına 50 TL, ortaöğretim kız öğrenci başına 60 TL yatırıyoruz. 2003 yılında başlattığımız ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu’ndan karşılanan Şartlı Eğitim ve Sağlık Yardımları kapsamında 2003-2015 yılları arasında eğitim için 226 bin 524 öğrenciye, sağlık için 116 bin 143 çocuğa ve 11 bin 814 anne adayına olmak üzere 383 milyon 285 bin 381 lira annelerin hesabına yatırılmıştır.”

AK Parti Harran İlçe Kadın Kolları Başkanı Huriye Biter, gıda, eğitim, sağlık, şartlı nakit transferi ile proje desteklerini içine alan sosyal yardımlar kapsamında Şanlıurfa’da, 2003 yılında ihtiyaç sahiplerine 8 milyon lira kaynak ulaştırılırken; 2014 yılında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan kaynak miktarının 757 milyon liraya çıktığını kaydetti. Biter, ihtiyaç sahiplerinin eksiklerini gidermek için 2003-2015 döneminde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları eliyle vatandaşlara toplam 2.2 milyar lira ayni ve nakdi yardım yapıldığını belirtti. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz DEDAŞ sorunu çözüldü

DEDAŞ sorunu çözüldü

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık