Ana Sayfa Güncel 14 Bin kişinin tasfiye edilecek olmasına CHP’den tepki

14 Bin kişinin tasfiye edilecek olmasına CHP’den tepki

CHP Karaköprü İlçe Başkanı Murat Yazar, Kanun Hükmünde Kararname ile KESK’e bağlı Eğitim Sen’e üye 14 Bin öğretmenin ihracının gündeme gelmesine tepki gösterdi. Yazar, olağanüstü hal bahane edilerek, muhalif öğretmenlerin işlerine son verilecek olmasının adalete aykırı olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 6 Eylül 2016 Salı 21:09
14 Bin kişinin tasfiye edilecek olmasına CHP’den tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Karaköprü İlçe Başkanı Murat Yazar, Başbakan Binali Yıldırım’ın 14 Bin öğretmenin daha açığa alınacağını söylemesi üzerine açıklamada bulundu. “Bu 14 Bin öğretmen tabiî ki suç işlemişlerse açığa alınmalıdırlar ama 14 Bin öğretmene potansiyel suçlu gözüyle bakılması son derece yanış bir uygulamadır” diyen Yazar, açıklamasında şunları kaydetti;

“Eğer böyle bir durum yaşanırsa, ülkenin içerisindeki adalet kelimesinin askıya alınması anlamına gelir. Suçlu ve suçsuzu ayırmadan keyfi bir şekilde öğretmenlerin ihraç edilmesi kabul edilemez.

O zaman tüm sendikaların kapanması gerekmektedir. Bendendir, sendendir söylemlerinin bitirilmesi lazım. Böyle bir uygulama olması durumunda eğitime büyük bir darbe vurulmuş olur. Zaten ülkemizde binlerce öğretmen açığı var.Tabi ki suçluysa öğretmen de yargılanmalıdır, yüce adaletimiz vardır, mahkemelerimiz vardır, mahkemelerde yargılanıp sonucu beklemek lazım.”

“Kardeşçe, barış içerisinde yaşamak temin edilsin”

AKP Hükümetinin olağanüstü hali fırsat bilip çoğu Eğitim Senli olan öğretmenlerin ihracının gündeme gelmesinin kendilerini rahatsız ettiğini dile getiren Yazar, “Bizim AKP Hükümetinden istediğimiz; Kin, nefret, öç alma politikalarını bir tarafa bırakıp, ülkede kardeşçe barış içerisinde yaşamayı temin etmesidir. Çünkü bu öğretmenler, bu ülkenin işçi, emekçi, gariban insanların evlatlarıdır. Yıllarca emek verip, dirsek çürütüp bu hakları kazanmışlardır. Bu öğretmenlerin bir çırpıda meslekten ihraç edilmeleri hiçbir şekilde kabul edilemez. Öğretmenlerimiz bu ülkenin geleceğidir. Bu nedenle hükümetin olağanüstü hali bahane ederek, bu tür ihraçlardan uzak durması lazım. Olağanüstü halin anlamı ülkenin güvenliğini sağlamak ve darbe girişiminde bulunan FETÖ Terör Örgütü üyelerini bertaraf etmek için kullanmalıdır. Parti olarak bizde olağanüstü hale destek verdik ama bu uygulamada kendine muhalif görerek bu insanları tasfiye etmek politikaları kabul edilemez” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz 
Şehit ve gazi ailelerinden Zeytin Dalı Harekatı'na destek

Şehit ve gazi ailelerinden Zeytin Dalı Harekatı'na destek

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık