Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri 14 MART TIP BAYRAMI KUTLAMALARI

14 MART TIP BAYRAMI KUTLAMALARI

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Turhan Sulhan, insanla uğraşıp acısını azaltmayı, derdine derman olmayı, meslek olarak seçen meslektaşlarıyla, bu hizmetin sağlanmasında katkıları olan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.

Giriş Tarihi: 14 Mart 2014 Cuma 05:27
14 MART TIP BAYRAMI KUTLAMALARI

Dr. Turhan Sulhan, 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle yaptığı açıklamada, sosyal devlet anlayışının en önemli unsurlarından birinin sağlık hizmetlerinin gereği gibi yerine getirilmesi ve sağlıklı hayatın insanların vazgeçemeyeceği en temel haklardan birisi olduğunu vurguladı. "'Önce insan' diyen bir yaklaşımla son yıllarda reform niteliğinde yapılmış olan dönüşümler ve bu dönüşümler sonucunda sağlık hizmetlerindeki almış olduğumuz mesafe ve başarı da ortadadır" diyen Sulhan, şunları kaydetti:

"Ne mutlu bize ki, bu günü kutlarken, amaçladığımız noktaya siz değerli meslektaşlarımız ve tüm sağlık çalışanlarımızın desteğiyle yaklaşıyoruz ve bu özverili çalışma ve desteklerinden dolayı da sağlık ordusunun beyni olan değerli meslektaşlarıma özellikle teşekkür etmek istiyorum. Hekimlik sadece hasta muayene veya tedavi etmek değil, yaşamın uçuculuğunu ve ölümün kaçınılmazlığını herkesten iyi bilmek, yine de, bu sonu geciktirmek için, geceli gündüzlü çalışmaktır. Hekimlik, başkalarının bakmaya bile dayanamadığı hastalarınıza, kucak dolusu sarılmak, onların teşekkürleriyle zenginleşmektir. Hekimlik, özelinden fedakarca; evdeki kendi çocuğunun ateşinden çok, ameliyat için bekleyen hastanın telaşında olmaktır. Atatürk'ün de dediği gibi "mesuliyet yükü her şeyden, ölümden de ağır olan bir meslektir." Bu bağlamda Kendi hayatlarını, başkalarının hayatına akıtan, Sağlıklı toplum olabilme yolunda var gücüyle çalışan, insanlığa nitelikli yaşam sunmayı amaç edinen hekimlerimizin ve sağlık hizmetlerinin her alanında fedakarca çalışan tüm sağlık personelinin 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlar, bu kutsal mesleğe verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyor, sağlık başarı ve mutluluklar dilerim."

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık