Ana Sayfa Dünya 145 Yaşındaki Dünyanın En Yaşlı Adamı Ölmek İstiyor

145 Yaşındaki Dünyanın En Yaşlı Adamı Ölmek İstiyor

Dünyanın en yaşlı insanı Endonezya'da bulundu. Mbah Gotho isimli adam elindeki belgelere göre 1870 doğumlu, yani 145 yaşında.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2016 Pazar 07:07
145 Yaşındaki Dünyanın En Yaşlı Adamı Ölmek İstiyor

1992 yılında ölüme kendini hazırladığını anlatan dünyanın en yaşlı insanı Gotho, o tarihte bir mezar yeri satın almış. Gotho son üç aydır kötüye giden sağlığı nedeniyle banyo yapmak ve yemek yemek için yardım almak zorunda kalıyor.

"TEK İSTEĞİM ÖLMEK"

İngiliz Independent gazetesinin haberine göre 10 kardeşini, 4 eşini ve bir çocuğunu toprağa veren Gotho, "istediğim tek şey ölmek" diyor. Gözleri televizyon izlemesine izin verecek kadar iyi görmediği için günlerini radyo dinleyerek geçiren Gotho, uzun yaşamasının sırrını 'sabırlı olmak' diyerek veriyor.

Endonezyalı yetkililer 31 Aralık 1870 doğumlu görünen Gotho'nun belgelerinin doğruluğunu teyit ediyor. Bu durumda Gotho'nun, "gelmiş geçmiş en yaşlı insan" unvanını 122 yaşında vefat eden Fransız Jeanne Calment'den alması bekleniyor.

 

Gotho'nun rekorlar kitabına girebilmesi için bağımsız otoriteler tarafından belgelerin doğrulanması gerekiyor. Daha önce 171 yaşında olduğunu söyleyen bir Nijeryalı ile 163 yaşında olduğunu ifade eden bir Etiyopyalının iddiaları doğrulanamamıştı.

 

 

kaynak: sondakika.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Dünya'nın sonunu getirebilir

Dünya'nın sonunu getirebilir

Yukarı Çık