Ana Sayfa Ekonomi 14.PROJE BAŞVURULARI BAŞLADI

14.PROJE BAŞVURULARI BAŞLADI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 14'üncü proje başvuru çağrı ilanına çıktı.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2015 Cuma 16:56
14.PROJE BAŞVURULARI BAŞLADI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 14'üncü proje başvuru çağrı ilanına çıktı.

TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık YETİM,yaptığı açıklamada: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)17 Nisan 2015 tarihinde 121.000.000Euro`luk IPARD fonunu kullandırmak için On Dördüncü Proje Başvuru çağrı İlanına çıktığını söyledi.

Dr. YETİM, “ İlimizde sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak içinkapasite oluşturmayı hedefleyen IPARD programı,işletmelerin Avrupa Birliği standartlarına yükseltilmesini amaçlamaktadır.Bu kapsamda yatırım yapmayı düşünen ve proje hazırlamak isteyen yatırımcılar, Süt Üreten Tarımsal İşletmelere Yatırım, Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Meyve ve Sebzelerin İşlenmesi ve Pazarlanması, Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanmasıkapsamında hazırlanan projelere yatırımın tamamlanması halinde yüzde 50-65 oranlarında hibe desteği sağlanacaktır” dedi.

İlgili sektördeki girişimcileri Şanlıurfa’ya yatırım yapmaya davet edenDr. Yetim,Proje hazırlığı ve desteklenecek yatırımlar konusunda başvuru sahiplerinin İl Koordinatörlüğümüz yardım masasından, 444 85 35 iletişim hattından veya www.tkdk.gov.tr internet sitesinden yardım alabileceklerini ifade etti.

Dr. Yetim, Proje başvurularının11 Mayıs 2015 tarihi saat 09.00’dan itibaren, İl Koordinatörlüğünde kabul edilmeye başlanacağını, başvuruların son teslim tarihinin de 05 Haziran 2015, saat 23.00 olduğunu belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık