Ana Sayfa Eğitim 1800 Öğrenci Arasında Tek Kız Mezun

1800 Öğrenci Arasında Tek Kız Mezun

BOLU İzzet Baysal Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde bin 800 erkek içindeki tek kız öğrenci 18 yaşındaki Pelin Bakır, okulundan mezun oldu.

Giriş Tarihi: 17 Haziran 2011 Cuma 07:06

1800 Öğrenci Arasında Tek Kız Mezun
Anadolu Teknik Lisesi’nin Bilişim Teknolojileri Web Programcılığı sınıfı öğrencisi Pelin Bakır, 4 yıllık lise eğitimini bin 800 erkek arasında tek kız olarak geçirdi. Eğitimini tamamlayarak okulundan mezun olan Pelin Bakır, son karnesini almak için okulun bahçesinde düzenlenen karne törenine katıldı. Saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından öğrenciler karnelerini aldı. Arkadaşlarının alkışları eşliğinde onur belgesi bulunan karnesini alan Pelin Bakır, okuldan ayrıldığı için üzgün olduğunu belirterek, "Okulda tek kız olmak çok hoştu. Okuldaki arkadaşlarımın hepsi kardeşim gibiydi. Bundan sonra üniversite eğitimim için çaba göstereceğim. Beden eğitimi ve spor yüksekokuluna gitmek istiyorum" dedi.

Okul Müdür Başyardımcısı Hasan Aksay da, öğrencilere törenin ardından kavga etmemeleri tavsiyesinde bulunarak, "Okul bitti, kendi aranızda hesaplaşmalarınız olabilir. Okulumuzun adının kötü bir imajla anılmaması için bunları yapmamaya özen gösterin. Okulun son sınıf öğrencisi olan ağabeyleri de bu tür olayları önlesin" dedi.

(hürriyet.com)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, gençlerin geleceğine yön veriyor

Büyükşehir, gençlerin geleceğine yön veriyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık