Ana Sayfa Eğitim 19 yıl sonra bir ilk

19 yıl sonra bir ilk

Siverek’te ikamet eden öğrenciler artık kendi ilçelerinde sınava girebilecekler.

Giriş Tarihi: 11 Mart 2015 Çarşamba 11:08
19 yıl sonra bir ilk

Siverek’te ikamet eden öğrenciler artık kendi ilçelerinde sınava girebilecekler. 1996 yılında kopya çekildiği iddiasıyla ÖSYM’nın sınav yeri vermediği Siverek’te 19 yıl aradan sonra ilk kez sınav heyecanı yaşanacak.

Sınav öncesi Kaymakam Hamza Erkal başkanlığında güvenlik toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Belediye başkan vekili Hamdi Hatipoğlu, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Arpacı, Jandarma Komutanı Ömer Karademir, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürü Sinan Yeşiltaş, Milli Eğitim Müdürü Ferit Karaoğlu ve Meslek Yüksek Okul Müdürü Murat Sevgili katıldı.

İlçe Kaymakamı Hamza Erkal, öğrencilerin daha huzurlu bir ortamda sınava girmesi için gerekli olan tüm tedbirleri aldıklarını belirterek ''İlçemizde yapılacak olan YGS sınavına 18 okul 1 cezaevi olmak üzere 19 merkezde toplam 5 bin 300 öğrenci sınava girecek. Öğrencilerimiz ile velilerimizin rahat ve huzurlu bir ortamda sınava girmeleri ve sınav süresince de huzurlu bir ortamda sınavlarını tamamlamaları için ilgili birimler ile görüş alışverişinde bulunduk. Öğrencilerimize sınavda şimdiden başarılar diliyorum'' dedi.

 

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık