Ana Sayfa Urfa Haberleri 2 Bin Kişilik iş İçin 1980 Kişi Başvurunca İşsiz Kalmadı(video)

2 Bin Kişilik iş İçin 1980 Kişi Başvurunca İşsiz Kalmadı(video)

ŞanlıUrfa'da, Toplum Yaranına Çalışma Projesi kapsamında, kentteki okullarda 6 aylığına çalıştırılmak üzere alınacak 2 bin kişilik iş için 1980 kişi başvurdu.

Giriş Tarihi: 28 Eylül 2011 Çarşamba 06:42
2 Bin Kişilik iş İçin 1980 Kişi Başvurunca İşsiz Kalmadı(video)
ŞanlıUrfa'da, Toplum Yaranına Çalışma Projesi kapsamında, kentteki okullarda 6 aylığına çalıştırılmak üzere alınacak 2 bin kişilik iş için 1980 kişi başvurdu. Daha önce yoğun başvuru nedeniyle işe alınacak kişilerin isimleri kura çekimi ile belirlenirken, bu kez ilginin az olmasından dolayı başvuran 1980 kişi hemen işe yerleştirildi. 

Çalışma ve Sosyal GüvenlikBakanlığı tarafından bir süre önce 'Toplum Yararına Çalışma' projesi ile işsizlerin değişik kurumlarda asgariücret karşılığı 3 ve 6 aylığına istihdam edilmesine başlandı. Projekapsamında, kent merkezi ve ilçelerdeki resmi kurumlar ile belediyelerde çalıştırılacak kişilerin başvurusunun fazla olmasından dolayı, talihliler noter huzurundayapılan kura çekimi ile belirlendi. 

BAŞVURU AZ OLUNCA, YERLEŞTİRMELER YAPILDI 

'Toplum Yararına Çalışma' projesi kapsamında, ŞanlıUrfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okullarada 2 bin kişinin alınacağı açıklandı. Açıklama ardından başvurular İş-Kur ve Milli Eğitim Müdürlüğü'ne alındı ve adaylara, bugün kura çekimi yapılacağı duyuruldu. Ancak, 2 hafta devam eden başvurularda 2 bin kişilik kadro için başvuru sayısı 1980 ile sınırlı kaldı. Bu sabah saatlerinden itibaren kura çekimi için Meslek Lisesi spor salonuna gelen adaylara, başvuru sayısının fazla olmadığı belirtileren, bütün başvuranların yerleştirileceği açıklandı. Bu haberle sevinen adaylar daha sonra görevliler tarafından kentteki okullarda görevlendirildi. 

Kura çekilmeden 6 aylığına iş bulduklarına sevinen adaylar mutlu olduklarını ifade etti. 1980 kişinin 6 ay boyunca asgari ücret alacağı 6 aylık geçici işe Ekim ayında başlayacakları açıklandı. 

haberler.com

video linki
http://www.haberler.com/1980-kisi-kurasiz-is-buldu-3022488-haberi/
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık