Ana Sayfa Eğitim 2 Derslikli İlköğretim Okulu Açıldı

2 Derslikli İlköğretim Okulu Açıldı

Okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması ve kız çocukların okullaşması projesi çerçevesinde okulu bulunmayan ve 50 öğrencisi bulunan Merkeze bağlı Beyazıt köyüne İşadamı Mehmet Mumcu tarafından yaptırılan 2 derslik ve 1 lojmanlı Mehmet Mumcu İlköğretim okulu düzenlenen törenle açıldı.

Giriş Tarihi: 28 Mart 2011 Pazartesi 14:26
2 Derslikli İlköğretim Okulu Açıldı
Merkeze bağlı Beyazıt köyünde yapılan törene Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Temel Büyükbudak, Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Süngü, Okulu yaptıran İş adamı Mehmet Mumcu ve yakınların yanı sıra köylüler ile öğrenciler katıldı.

Toplam 40 bin liraya mal olan Mehmet Mumcu İlköğretim Okulu açılışında Hayırsever vatandaş Mehmet Mumcu bir hayli duygulu anlar yaşadı.

Açılışta  bir konuşma yapan İş adamı Mehmet Mumcu “çok mutluyum, bana bu fırsatı sunan başta Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin ve bu işte öncülük yapan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Temel Büyükbudak’ a ne kadar teşekkür etsem azdır. Şuan çok duyguluyum, bundan sonra her fırsata buna benzer faaliyetlerde bulunacağım.” dedi.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Temel Büyükbudak ise yaptığı konuşmada “Bir İstanbul seyahatim vesilesiyle hemşerimiz olan Mehmet Mumcu’yla buluştum. Sayın Valimiz Nuri Okutan tarafından İlimizde okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması ve kız çocukların okullaşması çalışmalarını anlattım ve ilimizde 560 bin öğrencimiz var. Bazı köylerimizde hiç okul yok, Sizde ilimizde bir okul yaptırabilirmisiniz? diye sordum. Sağ olsun beni kırmayarak Merkeze bağlı Beyazıt köyüne 2 derslik ve 1 lojmanlı bir okul yaptırma sözünü verdi. Şimdi bu okulun açılışı vesilesiyle buradayız. Ben tüm iş adamlarımıza sesleniyorum. “Mezar taşına adını yazdırmadan önce okul tabelasına adını yazdır.” Diyerek tüm hayırseverleri okul yaptırmaya çağırıyorum dedi.

Daha sonra Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Temel Büyükbudak Hayırsever İş Adamı Mehmet Mumcu’ya günün anlamını belirten bir plaket sundu.



(Edessa TV)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık