Ana Sayfa Urfa Haberleri 2 farklı Türkiye

2 farklı Türkiye

Urfa'da, Süleymanlar Aşireti'ne mensup AKP eski milletvekillerinden Faruk Bayrak'ın kardeşi Sedat Bayrak'ın 5 yıldızlı oteldeki düğünü 3 bakanını bir araya getirdi.

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2011 Pazartesi 01:38
2 farklı Türkiye
İzmir'de Kürtçenin Zazaki lehçesinde türkü isteyen Dersimli Gazi Akbayır, bir grubun silahlı saldırısı sonucu yaşamını yitirirken, Urfa'da bir düğüne katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, söyledikleri Kürtçe şarkı eşliğinde dolar yağmuruna tutuldu.

Düğüne Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Urfa AKP Milletvekilleri Zeynep Karahan Uslu, Mahmut Kaçar, Urfa Valisi Celalettin Güvenç, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu katıldı.
Düğünde bakanlar, bu kez Türkçe ve Kürtçe müzik eşliğinde delilo halayını çekti. Kürtçe şarkılar çalınırken, bakanların başından deste deste atılan 1'er dolarlık banknotlar pisti kapladı. Düğünde Bakan Eker, Kürtçe "Agir Ketye Dilemin (Ateş düştü yüreğime)" şarkısını okudu, Çelik ve Akdağ da eşlik etti.

Urfa'da bakanların katıldığı düğünde bunlar yaşanırken, İzmir'de eğlenmek için gittiği barda anadili olan Kürtçenin Zazaki lehçesinde türkü isteyen Dersimli Gazi Akbayır, bir grup tarafından önce bıçaklandı ardından da 8 kurşunla öldürüldü.
(Yüksekova haber)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa’da silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Şanlıurfa’da silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık