Ana Sayfa Urfa Haberleri 20 BİN KİŞİYE AŞURE DAĞITILDI

20 BİN KİŞİYE AŞURE DAĞITILDI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle 20 bin vatandaşa aşure ikram etti.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2015 Cuma 16:59
20 BİN KİŞİYE AŞURE DAĞITILDI

Şanlıurfa’da cuma namazı çıkışı Dergah Camii önüne açılan stantta Muharrem ayı nedeniyle 20 bin vatandaşa aşure ikram edildi. Aşure dağıtım programına Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, çok sayıda vatandaş ve basın mensubu katıldı. Geleneksel hale dönüşen aşure dağıtımında vatandaşlar stant önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Aşure dağıtımı öncesi olası bir izdihama karşı çevik kuvvet ekibi standın çevresini tuttu. Standın çevresine barikatlar konuldu. Vatandaşlar aşure dağıtımı nedeniyle Başkan Çitçi ve belediye çalışanlarına teşekkür etti. 

EHLİBEYTE SAYGIMIZIN BİR GÖSTERGESİ
Aşure dağıtımında Şanlıurfa Valisi İzzzettin Küçük ve Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi yer aldı. Vali Küçük: “Yüzlerce yıldır yaşadığımız bir gelenek. Muharrem ayının en önemli günlerinden biri olan aşure günümüzdür. Sağ olsun, büyükşehir belediyemiz böyle bir organizasyon yaptı. 20 bin civarında vatandaşımıza aşure dağıttık. Bu aşureler bizim Ehlibeyte olan saygımızın ve sevgimizin bir ifadesidir. Hayırlı olsun, Allah kabul etsin” dedi. 

KARDEŞLİĞİMİZİ PEKİŞTİRİYOR 
Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi de, “Mübarek muharrem ayındayız. Bu ay bize dostluğumuzun birliğimizin ve kardeşliğimizin ne kadar önemli olduğunu gösteren bir aydır. Biz de bu duygularla Büyükşehir Belediyesi olarak 20 bin vatandaşımıza aşure dağıttık. Afiyet, şifa olsun. İnşallah bu tür faaliyetler devam edecek. Toplumumuzu bir araya getiren, inanç unsurlarımızı sürekli yaşatacağımızı belirtmek isterim. Rabbim kabul eylesin” dedi.

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  ‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık