Ana Sayfa Urfa Haberleri 20 METREKARELİK EVDE YAŞAM MÜCADELESİ

20 METREKARELİK EVDE YAŞAM MÜCADELESİ

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde 59 yaşındaki Mahmut Serdaroğlu, yıkılmaya yüz tutmuş bir evin 20 metrekarelik odasında yaşam mücadelesi veriyor.

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2014 Pazar 23:07
20 METREKARELİK EVDE YAŞAM MÜCADELESİ

Ulu Camii Mahallesi’nde kerpiç bir evin 20 metrekarelik bir odasında yaşam mücadelesi veren 59 yaşındaki Mahmut Serdaroğlu, kendisine uzanacak yardım elini bekliyor. Şimdiye kadar maddi imkansızlıktan dolayı evlenemeyen Serdaroğlu, en büyük korkusunun açlık olduğunu söyledi. Tek gelirinin 3 ayda bir aldığı 350 lira özürlü maaşı olduğunu anlatan Serdaroğlu, “3 ayda bir almış olduğum 350 lira ile bir insan geçinemez. Sağ olsun bir hayırsever üzeri kerpiç olan ve yıkılmaya yüz tutmuş bir evin odasını bana verdi. Evin her tarafı damlıyor. İçerisi çok soğuk olduğundan hastalandım. Yetkililere bana yardım etmeleri konusunda 4 defa dilekçe verdim, bana yardım etmediler. Gelsinler benim yattığım yerde bir saat kalsınlar. Benim Allah’tan başka hiç kimsem yok. Ölürsem bile kimsenin haberi olmayacak” dedi.

Esnaf olarak Serdaroğlu’na ellerinden geldiği kadar yardım yaptıklarını söyleyen İbrahim Akın ise, “Esnaf olarak Mahmut Serdaroğlu’na yardım ediyoruz. Ama yaptığımız yardımlarımız yeterli olmuyor. Suriyeli bir insana yapılan yardım kendi vatandaşımıza yapılmıyor. Serdaroğlu, geçek anlamda yardıma muhtaç bir insan ama yetkililer tarafından görmemezlikten geliniyor” diye konuştu.

 

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  ‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık