Ana Sayfa Urfa Haberleri 20 YILDIR YATALAK ANNESİNE BAKIYOR

20 YILDIR YATALAK ANNESİNE BAKIYOR

Şanlıurfa'da, 80 yaşındaki yatalak annesine 20 yıldır bakan Mustafa Hamamcı, güne annesinin ayaklarının altını öperek başlıyor.

Giriş Tarihi: 7 Mayıs 2016 Cumartesi 14:06
20 YILDIR YATALAK ANNESİNE BAKIYOR

ŞANLIURFA'da, geçirdiği beyin kanaması nedeniyle yatalak olan 7 çocuk annesi 80 yaşındaki Emine Kurma'ya 20 yıldır gözü gibi bakan 42 yaşındaki oğlu Mustafa Hamamcı cennetin annelerin ayakları altında olduğunu ifade ederek annesinin tedavisi için böbreğini satmak istediğini söyledi.

Kadıoğlu Mahallesi'nde tek gözlü kiralık bir evde yaşayan 80 yaşındaki Emine Kurma, 20 yıl önce kalp krizi geçirmesi sonucu Bypass ameliyatı oldu. Ameliyatın ardından beyin kanaması geçiren 7 çocuk annesi Kurma'nın vücudunun büyük bir bölümü felç olması üzerine yatağa mahkum oldu. Anne Kurma'nın yatalak olmasından sonra diğer kardeşlerinin evlenip ve bir daha annelerine bakmadığı için 42 yaşındaki Mustafa Hamamcı annesine 20 yıldır gözü gibi bakıyor. Babasının ölümünün ardından annesinin kızlık soyadını aldığını ifade eden Mustafa Hamamcı yatalak annesi için evin bir odasını hastaneye çevirerek, 24 saat boyunda annesinin başından hiç ayrılmıyor. Annesine bebekler gibi bakarak, saçını tarayıp bezini değiştiren vefalı evlat Hamamcı, annesinin hastalığı yüzünden bir kez evlendiğini, ancak evlendiği kişinin ise yatalak annesini istemediğini, huzur evine yerleştirilmesini istemesi üzerine boşandığını ve bir daha evlenmediğini belirti. Annesinin tedavisi için böbreklerini satmaya kalktığını ifade eden Mustafa Hamamcı anneler günü dolayısıyla bir çağrıda bulunarak, annelerin kıymetini sadece bir gün değil, bir ömür boyu bilmek gerektiğini söyledi. Devletin evde bakım ücreti 880 lirayla annesine bakmaya çalıştığını ifade eden Mustafa Hamamcı ayaklarının altını öptüğü annesi için şunları söyledi: 'Annem 20 yıl önce kalp krizi geçirerek, Bay pass ameliyatı oldu. Ardından yüksek tansiyondan dolayı beyin kanaması geçirerek felç olup yatağa mahkum oldu. Diğer kardeşlerim bizleri tek başımıza bıraktı, arayıp sormuyorlar. Ben tek başıma günde 5 defa annemin bezini değiştirerek ona bakıyorum. Annemin bilinci kapalı sadece bir tek gözleri açıktır. Delik midesine pet takıp mamayla onu besliyorum. Devlet anneme bakabilmem için ayda 880 lira bakım hizmeti için ücret ödüyor ve ben onunla annemin ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyorum. Bu para bize yetmiyor. Anneme aylık 2 bin lira masraf gidiyor. Ona bez, mama ve oksijen alıyorum. 2 yıldır kiramı ödeyecek gücüm yok. Anneme baktığım için başka bir işte çalışmıyorum. Annem sırf iyileşin diye böbreklerimi dahi satmaya karar vermiştim."

20 yıldır annesi baktığı için çok zorluk çektiğini belirten Mustafa Hamamcı anneler günüdolayısıyla annelerin kıymetinin bilinmesini isteyerek, "Ben tüm evlatlara sesleniyorum. Cennet annelerin ayakları altındadır. Senede bir gün değil, her gün anneler günü olması lazım. Annelerimizin kıymetini bilelim. Şu an evlatları tarafından bakılmayan annelerhuzur evlerini doldurmuş durumdadır. Ben 42 yaşındayım anneme bakmak için 20 senedir anneme hizmet ediyorum. Anneme baktığım için evlenmedim. Bir sefer evlenmeye kalktım onlarda annemi istemediler annem hastaydı. Annemi huzur evine koymamı istediler. Ben annemin bir saçının telini dünyaya değişmem. Ben ölünceye kadar son nefesime kadar annemin hizmetkarıyım ve anneme bakacağım. Sağ olsun hayırsever komşular yemek yapıp bize getiriyor. Tek isteğim annem ölmeden önce son günlerini iyi şartlarda tedavi edilmesi" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Motorsiklet zinciri parmaklarını koparttı

Motorsiklet zinciri parmaklarını koparttı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık