Ana Sayfa Urfa Haberleri 20 YILLIK HİZMET 3 AYA SIĞDI

20 YILLIK HİZMET 3 AYA SIĞDI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Birecik ilçesinde yoğunlaştırdığı çalışmalar kapsamında 20 yıllık hizmeti 3 aya sığdırdı.

Giriş Tarihi: 7 Haziran 2015 Pazar 13:39
20 YILLIK HİZMET 3 AYA SIĞDI

Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler, Birecik ilçesinde 2,1 kilometre sıcak asfalt, 92 bin metrekare beton parke, 120 kilometre asfalt yama, 77,5 kilometre stabilize yolun yapımını tamamlarken ŞUŞKİ ise ilçede 2 bin 300 metre içme suyu şebekesi ile 4 bin 000 metre kanalizasyon şebekesi tesis etti. Ayrıca ilçe genelinde 7 ayrı noktaya 50 adet buz boru döşendi.

Birecik'te Kelaynak Üretim İstasyonunun yer aldığı caddede 1,5 kilometrelik yolda asfalt yaparak yerli ve yabancıların kullandığı güzergahı güçlendiren Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler ayrıca oldukça kötü durumda olan Bağlarbaşı Mahallesinin yollarında da 600 metre asfalt dökerek yolu çamur ve çukurdan kurtardı.

Birecik İlçesinde merkezin yanı sıra Mezra, ve Karşıyaka Mahallesinde çalışmalarına devam eden ekipler 92 bin metrekare beton parke döşemesi gerçekleştirirken Ayran ve Altınova Mahallesinde 22 bin metrekare beton parke döşeme için çalışmalara başlandı.

Çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediyesi'ne ve Başkan Güvenç'e teşekkür eden Mezra Mahalle Muhtarı Mehmet Kılıç, ''Mezra'nın 20 senede alamadığı hizmeti Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Güvenç 3 ay içersinde yaptı. Altyapı ve üstyapıda tüm ihtiyaçlarımız yapıldı. 20 senedir beklediğimiz hizmeti 3 ayda gördük. Başkanımıza Mezra halkı adına çok teşekkür ediyorum" dedi.

 

 

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  ‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık