Ana Sayfa Urfa Haberleri 200 YILLIK KÖY İLK DEFA SİVEREK BELEDİYESİ'NDEN HİZMET ALDI.

200 YILLIK KÖY İLK DEFA SİVEREK BELEDİYESİ'NDEN HİZMET ALDI.

Siverek ilçesinde 45 kilometre mesafede bulunan ve Bucak bölgesinin merkezi olarak bilinen 200 yıllık geçmişi olan Kayalı (Hedro) tarihinde ilk kez Siverek Belediyesi’nden hizmet aldı.

Giriş Tarihi: 16 Şubat 2016 Salı 11:19
200 YILLIK KÖY İLK DEFA SİVEREK BELEDİYESİ'NDEN HİZMET ALDI.

Siverek Belediyesi Fen İşleri ve Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, Büyükşehir yasasıyla birlikte mahalle statüsüne kavuşan köylerde yol açma, genişletme çalışmaları, stabilize yol çalışmalarına devam ediyor.

Mevsim şartlarının uygun olması nedeniyle yol çalışmalarına yoğunluk veren Siverek Belediyesi, planlamalar çerçevesinde kırsal mahalle yollarını yapmaya başladı. Kırsal mahallelerdeki işlerin yanı sıra merkez mahallelerde planda bulunan işler sırasıyla yapılıyor.

Çalışmalar kapsamında özelikle kış aylarında kötü hava koşullarından dolayı mağduriyet yaşayan vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için harekete geçen Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, 200 yıllık yerleşim yeri olan Kayalı mahallesinde çalışma başlattı.

Ekiplerin 10 günlük çalışmasının ardından Kayalı’da, mahalle içi yol yapımında sona gelindiği bildirildi. Çalışmaların yerinde inceleyen Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Ahmet Öncül, Kayalı mahallesinde 8 kilometre yol ağının tamamlandığını söyledi.

Öncül, “Özellikle Bucak bölgesi diye bilinen Fırat kıyısındaki çok sayıda mahallemiz geçmiş dönemlerde hizmetten mahrum kalmıştı. Belediye Başkanımız Sayın Resul Yılmaz’ın bir söylemi vardır. ‘Bize inanın ve güvenin. Verdiğimiz sözleri mutlaka yerine getireceğiz.’ Söz verdiğimiz gibi çalışmalarımızı peyderpey tamamlıyoruz. İlçemiz büyük bir hizmet alanına sahip, 650 tane kırsal mahallemiz var. Bütün hepsine aynı anda ulaşmamız mümkün olmuyor. Halkımızın göstereceği sabırla Allah’ın izniyle hizmetin gitmediği mahallemiz kalmayacak” dedi.

Kayalı mahallesi sakini Mithat Akçiçek, 200 yılık geçmişe sahip mahallede daha önce hizmet alamadıklarını söyledi. Akçiçek, “Mahallemiz yaz ayında tozdan, kış ayında çamurdan geçilmez bir hal alırdı. Belediye Başkanımız Sayın Resul Yılmaz’a çok teşekkür ederim. Daha önce hiçbir şekilde hizmet almamıştık. Başkanımızın duyarlılığıyla mahallemizin yolları yapıldı. Tüm mahalle olarak son derece memnun kaldık. Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa’da silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Şanlıurfa’da silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık