Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri 2015'in ilk ajans toplantısı yapıldı

2015'in ilk ajans toplantısı yapıldı

2015 yılında 28 Milyon TL hibe desteği verileceği açıklandı.

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2015 Salı 08:03
2015'in ilk ajans toplantısı yapıldı

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısına katıldı.

 

Diyarbakır Valisi Sayın Hüseyin Aksoy başkanlığında yapılan toplantıya Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ün yanı sıra; Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden Daire Başkanı Necati Pirinççioğlukatıldı.

 

Toplantıda; Aralık 2014 döneminde gerçekleştirilen faaliyetler ile devam eden proje uygulamalarının ilerleme durumları ele alındı. Toplantıda ayrıca; 2015 Yılında 28 Milyon TL Hibe Desteği Verileceği açıklandı.

 

Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından her yıl hazırlanan programlar çerçevesinde proje teklif çağrısı usulüyle başarılı olan projelere mali destek (hibe) verilirken, 2015 yılında da Hükümetin benimsediği ulusal plan ve stratejilere, Bölge Planında belirtilen temel amaç ve önceliklere uygun olarak yeni projelere destek verilecek. Ajansa ait 2015 yılı Çalışma Programı ve Bütçesininse, Kalkınma Bakanlığı tarafından da onaylandığı belirtildi.

 

Onaylanan Çalışma Programı ve Bütçe çerçevesinde 2015 yılında proje teklif çağrısı yöntemiyle verilecek desteklere ilişkin olarak Ajans tarafından; KOBİ Mali Destek Programı,Sanayi Altyapısı Mali Destek Programı, Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programı, Turizm ve Kentsel Altyapı Mali Destek Programıbaşlıklarında mali destek programı hazırlandı. Hazırlanan programlar için 28 milyon TL bütçe ayrıldığı toplantıda kaydedildi.

 

Programlara yönelik proje başvuruları için 12 Ocak 2015 tarihinde teklif çağrısı ilan edilecek. Ayrıca; programların detaylarıyla ilgili olarak Bölge kamuoyunu bilgilendirmek için Ocak ayında hem Diyarbakır, hem de Şanlıurfa’da bilgilendirme toplantıları düzenlenecek.

 

Toplantının sonunda; 2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı Kapanış Raporu ve Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından Diyarbakır ve Şanlıurfa ile ilgili olarak yaptırılan araştırma sonucu hazırlanan Yaşam Kalitesi Analizi Raporu Yönetim Kuruluna sunularak Yönetim Kurulu’nun değerlendirme, görüş ve önerileri alındı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık