Ana Sayfa Güncel 22 milyonluk Talihli Ortaya Çıktı!

22 milyonluk Talihli Ortaya Çıktı!

Süper Loto’dan 22 milyon lira kazanan ancak 22 Kasım'dan bu yana kayıp olan talihli sonunda ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2012 Çarşamba 13:10
22 milyonluk Talihli Ortaya Çıktı!

İstanbul da ticaretle uğraşan ve Kayserili olan 55 yaşındaki talihli Süper Loto’yu da Kayseri’ye yaptığı bir iş seyahatinde oynamış. Talihlinin istatistiksel olarak en çok çıkan sayıları ve hep aynı kuponu yıllardır oynadığı açıklandı.

Milli Piyango Genel Müdürü Recep Biçer, 22 kasım tarihinden bugüne kayıp olan 22 milyon liralık Süper Loto talihlisine dün itibariyle ödeme yapıldığını düzenlediği bir basın toplantısıyla duyurdu. Şanslı kuponu basın mensuplarına gösteren Biçer, çekiliş kuponları üzerinde yer alan güvenlik önlemleriyle ilgili olarak bilgi verdi. Biçer, kuponu inceledikten sonra açıklama yapabildiklerine dikkati çekerek, “Bilet üzerinde bir biletin fiziki olarak kontrolü yapılıyor. Bizim sistemden üretilmiş midir? Çekiliş numarası, biletin oynandığı gün ve saat kontrol ediliyor. Arka tarafındaki kare kod kontrol ediliyor, güvenlik seri no’su kontrol ediliyor. En az 10 tane kontrol noktası var. Bunların kontrolü yapılmadan ikramiye ödememiz mümkün değil. İkramiyemizi dün itibariyle ödedik" dedi.

Biçer, Milli Piyango’nun yılbaşı 2013 biletlerinin ellerinde tükendiğini biletlerin sadece bayilerdekiyle sınırlı kaldığını da sözlerine ekledi.

VAKIFLAR BANKASI YETKİLİSİ TALİHLİYİ ANLATTI

Talihlinin parası yatırdığı Vakıfbank yetkilisi Atilla Zeybek ise, talihliyle ilgili şu bilgileri verdi: "Talihli işadamı Kayseri doğumlu. İstanbul’da yaşıyor. Orta ölçekli bir firması var. Kendisi çok sık şans oyunları oynayan biri değil. Bir yere seyahat ettiğinde kendisinin uğuru olduğuna inanıyor ve istatistiklerde en çok çıkan sayıları hep aynı kuponu oynuyor. Bir de gittiği iş seyahatlerinde milli piyango bileti alıyor. Vakti fazla olmadığı için de 4-5 kupon biriktiğinde onlara toplu olarak bakıyor. Geçtiğimiz günlerde çamaşır makinesinde kuponunun yıkandığını ve talihlinin kendisi olduğunu söyleyen kişinin açıklaması da kendisini çelişkiye düşürmüş. Dün çeki aldık, bugün hesaplara geçti. 3 gün önce fark etmiş. Yıllık 1,5 milyon TL’nin üzerinde yıllık faiz alacak. Daha sonra ise kendi işiyle ilgili bu parasını değerlendirir diye düşünüyorum. 55 yaşında, evli ve 2 çocuğu var. Ticaret artı taşeronluk, inşaat malzemeleri işleriyle uğraşıyor.

GALATASARAYLI OLDUĞUNU AÇIKLAMAMI İSTEDİ

Bu arada Zeybek, talihlinin kendisinden Galatasaray futbol takımını tuttuğunu düzenlenecek basın toplantısını özellikle açıklamasını istediğini de sözlerine ekledi.

 

 

S


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz 
Şehit ve gazi ailelerinden Zeytin Dalı Harekatı'na destek

Şehit ve gazi ailelerinden Zeytin Dalı Harekatı'na destek

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık