Ana Sayfa Urfa Haberleri 23 NİSANDA SOLAN YÜZLER “ŞUÇGAD” İLE GÜLDÜ

23 NİSANDA SOLAN YÜZLER “ŞUÇGAD” İLE GÜLDÜ

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği (ŞUÇGAD) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir köy okulundaki öğrencilere oyuncak dağıttı.

Giriş Tarihi: 26 Nisan 2016 Salı 10:51
23 NİSANDA SOLAN YÜZLER “ŞUÇGAD” İLE GÜLDÜ

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında çalışmalarını sürdüren ŞUÇGAD, 23 Nisan’damerkeze 45 kilometre uzaklıktaki Akdilek Mahallesinde yer alan Akdilek İlkokulundaki öğrencileri unutmadı.

Her yıl olduğu gibi bu yılda kentte 23 Nisan kutlamaları gerçekleşti. Kutlamalar kapsamında kırsaldaki öğrenciler kurumlar tarafından unutulurken ŞUÇGAD yönetimikırsaldaki öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

“SOLAN YÜZLERİ GÜLDÜRDÜK”

23 Nisan’ın çocukların en mutlu günü olduğunu belirten ŞUÇGAD Başkanı Tahir Gülebak, kırsalda yer alan okullardaki çocukları unutmadıklarını ve solan yüzleri güldürdüklerini söyledi.

Kırsalda kutlamaların yapılmadığını bu nedenle çocukların kendi günlerini sıradan geçirdiğini aktaran Başkan Gülebak, bu durama sessiz kalmadıklarını belirterek şunları söyledi:

“23 Nisan çocuklarımızın en sevinçli günü bizde Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği olarak kırsalda eğitim gören çocuklarımızı unutmamak için bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdik. Genelde kent merkezindebayram çocuklara yapılan etkinliklerle hissettirtilmiştir. Fakat kırsaldaki çocuklarımız bu günü sıradan bir gün olarak geçirmiştir. Bizlerde bu duruma sessiz kalmadık çocuklarımıza oyuncak alıp getirdik ve onlara dağıttık yüzlerini güldürdük. Çocuklarımız gelecekte ülkemizin bayrağı olacaktır. Çocuklarımıza ne kadar değer verirsek ülkemizin geleceği ve bayrağı o kadar dalgalanacaktır. Bugün çocukların mutluluğunu gördük çocukluk yıllarımız aklımıza geldi biz okul okulken en güzel günümüz en mutlu olduğumuz gün 23 Nisandı bu nedenle çocuklarımızı bu günde mutlu ettik.”

“ÇOCUKLARIMIZIN HATIRLANMASI BİZLERİ MUTLU ETTİ”

Akdilek İlkokulu Müdürü Ahmet Çiçek ise öğrencilerini böyle özel bir günde unutmayan ŞUÇGAD yönetimine teşekkür etti.

Basının toplumun aynası olduğunu dile getiren Çiçek,  “Ben öncelikle Tahir beyin şahsında okulum öğrencilerim ve öğretmenlerim adına böyle bir günde bizi yalnız bırakmadıkları için okulumuza geldikleri için teşekkür ediyorum. Tabi basın gazetesiyle televizyonuyla dergisiyle toplumun aynasıdır biz öyle biliyoruz. Toplumun iyi güzel yanlarını gösterdiği gibi sıkıntılı eksik hüzünlü yanlarını da gösterir bu konuda basının 23 Nisanda okulumuzu öğrencilerimiz düşünerek buraya kadar zahmet edip gelmeleri bizi sevindirdi mutlu etti ben tekrar teşekkür ediyorum. Ayaklarına sağlık diyorum” ifadelerini kullandı. 

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  ‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık