Ana Sayfa Urfa Haberleri 24 YILDIR YOKSULLARI DOYURAN AŞEVİ

24 YILDIR YOKSULLARI DOYURAN AŞEVİ

ŞANLIURFA’da, 24 yıldır hayırseverlerin desteğiyle faaliyet gösteren 'Gönüllü Kuruluşlar Aşevi'nde, Ramazan ayı boyunca bin aileye 2 çeşit sıcak yemek dağıtılacak.

Giriş Tarihi: 8 Haziran 2016 Çarşamba 13:25
24 YILDIR YOKSULLARI DOYURAN AŞEVİ

1993 yılında gönüllü hayırseverler tarafından Haşimiye Mahallesi'nde kurulan aşevinde, kazanlar yoksullar için kaynamaya başladı. 15 kazanın 2 çeşit yemek için kaynadığı aşevinde, iftar için yemek almaya gelen ve çoğunluğunun kadın ve çocuklardan oluşan yoksullar, itfar saatinden önce uzun kuyruk oluşturdu. 

Aşevinden 10 yıldır yemek aldığını ifade eden 4 çocuk annesi Şükran Bişar, “Benim eşim yok ve 4 çocuğuma bakmak zorundayım. 10 yıldır buradan yemek alıyorum. Yemeğin yanı sıra çocuklarımın ihtiyacını da buradan gideriyorum. 10 yıldır düzenli olarak buradan yardımlarımı alıyorum. Herkesin aş evine destek vermesini istiyorum. Burada bize yemek veriyorlar. Durumlarına göre ailelere elbise ve kışlık yardımı da yapılıyor. Bize yardım eden herkese teşekkür ediyorum ve yardımlarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Aşevinde Ramazan dolayısıyla günde 2 çeşit sıcak yemek ve giyim malzemesi dağıttıklarını ifade eden Gönüllü Kuruluşlar Aşevi Sorumlusu Aziz Kutluay, “Biz burada bir köprü vazifesi görüyoruz. Yardım dağıtmak isteyen vatandaşların yardımlarını biz burada fakir ve yardıma muhtaç ailelere dağıtıyoruz.

Gönüllü Kuruluşlar Aş Evimiz 24 yıldır faaliyette ve esnafımızın da destekleri ile her zaman kazanlarımız kaynadı. Günde iki çeşit yemek yapıyoruz. Özenle yapılan bu yemekler buradan bin aileye yani yaklaşık 10 bin kişiye ulaşıyor. Yemeğin yanı sıra vatandaşlarımızın getirdikleri yardımları da biz burada ailelere eşit bir şekilde dağıtıyoruz. Bize yardım yapan herkesten Allah razı olsun. Ramazan Bayramı için de hayırsever vatandaşlarımızdan bayramlık yardımı istiyoruz” diye konuştu.

DHA

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz  ‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

‘Çevre sorunları ve çözüm önerileri’ çalıştayında Şanlıurfa’nın çevre sorunları ve çözümleri ele alındı.

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık